0 : 1
0 : 1

Drina jača od Kozare

23.09.2017 Administrator DC

Na Gradskom stadionu u GradiÅ”ci, pred jedva stotinjak gledalaca danas je odigrana Ā utakmici 7. kola I Lige Republike Srpske FK Kozara ā€“ Drina (Zvornik) 0-1 (0-0).

Dobro su igrači Kozare uÅ”li u meč i imali početnu inicijativu, ali bez izrazitih Å”ansi. U 15. minuti nakon odličnog prodora i centarÅ”uta Kovljena Feher je izblokiran. PokuÅ”avaju Å”utevima sa ivice Å”esnaesterca Kovljen i GliÅ”ić, ali bez uspjeha, dok se igra Drine zasniva samo na kontranapadima, ali bez većih prijetnji po gol Bojanića i na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 0-0.

I u drugom poluvremenu, Kozara je bolji protivnik, pokuÅ”ava najprije PaÅ”tar ali neprecizno, da bi nakon odličnog centarÅ”uta Stjepanovića Feher zamalo kasnio. Å ut isprobava i Stamenković, čiji udarac golman Drine Vićić krajnjim naporom izbacuje u korner, da bi zatim odbranio Å”ut TomaÅ”a.

Drinini fudbaleri skoncentrisali su se samo na odbranu u posljednjih deset minuta, ipak u posljednjoj minuti iz slobodnog udarca sa nekih dvadest pet metara prijeti Ćulum, ali bez veće opasnosti. I dok su igrači već pomiÅ”ljali na kraj, spretni Musić koristi greÅ”ku odbrane Kozare i sretno postiže pobjedonosni gol za Drinu u 1. minutu sudijske nadoknade.

Nakon kretanja sa centra, sudiji Dociću nije ostalo niÅ”ta drugo nego da svira kraj utakmice.

Sljedeće subote, 30. 9. 2017. fudbaleri Kozare putuju u Foču gdje će ih dočekati ekipa Sutjeske u okviru 8. kola I Lige Republike Srpske,piÅ”eĀ fkkozara.org

KOZARA - DRINA 0:1

FK Kozara: Bojanić M., Babić N., Ismaili D.R., GliÅ”ić D., PaÅ”tar M., Feher R. (od 76. TomaÅ” S.), Aljetić B., Popović S., Milojević S. (od 69. Stamenković U.), Stjepanović N. (0d 90. Zečević M.), Kovljen S., trener: Sredojević B., nisu igrali: Vuković D., Popović N., Ā Petrović O., Hamzić A.

Drina (Zvornik): Vićić J., Musić E., Vasiljević N., Dukić M. (od 64. Krstić M.), Stjepanović O. (od 78. Damjanović S.), Kikić A., Stupar S., Jokić M., Kostić D., Molerović V. (od 72. Marković N.), Čulum D., trener: Cvijetanović V., nisu igrali: Bogićević M., Simić S. Matić Nj., Kolarević M

Kotara - Drina / Foto: Radimirović Goran Riro