71 : 89

LoŔa igra donijela poraz

10.02.2019 Administrator DC

U 15. kolu Prve muÅ”ke lige Republike Srpske KK ā€œLeotarā€ poražen je na svom parketu od OKK ā€œ Boracā€ iz Banja Luke rezultatom 71:89 (26:22, 21:21, 11:23, 13:23).

Domaćini su odlično uÅ”li u večeraÅ”nju utakmicu. Poveli su i nakon pet minuta na semaforu je pisalo 17:6, a samo minut kasnije i 24:8 zahvaljujući odličnoj igri Ninkovića koji je sam dao 13 koÅ”eva.

Ipak do kraja prve četvrtine gosti su se pribrali i smanjili na 26:22. U drugih deset minuta viŔena je izjednačena igra protivnika.

Gosti dolaze do vođstva u 12. minutu - 29:31 i dolazi do naizmjeničnog vođstva obje ekipe.

Na kraju Leotar dolazi do malo osjetnije razlike i na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 47:43.

Tokom treće četvrtine Leotar je održavao prednost od pet, Å”est koÅ”eva i rezultata 57:52 (u 27. minutu).

Od tada do kraja četvrtine gosti prave seriju 1:13 tako da se u posljednju četvrtinu uÅ”lo sa vođstvom gostiju od 58:66.

U četvrtoj četvrtini domaćini su zaostajali i nadali se preokretu sve do 34. minuta i
rezultata 65:71. Ali tada opet gosti dodaju gas i dva minuta prije kraja vode 67:85. To je bio kraj nadanja da se može preokrenuti rezultat.

Na kraju utakmice na semaforu je pisalo 71:89.

Ovo je treći poraz Trebinjaca, a prvi u Trebinju u dosadaÅ”njem dijelu prvenstva tako da na vrhu tabele KK ā€œSokolacā€, OKK ā€œBoracā€ I KK ā€œLeotarā€ imaju po tri poraza (Trebinjci imaju utakmikcu manje).

NiÅ”ta nije gotovo jer do kraja prvenstva ima sedam kola. VečeraÅ”nju utakmicu treba Å”to prije zaboraviti i izvući pouke iz poraza.

Sljedećeg vikenda KK ā€œLeotarā€ gostuje KK ā€œSlavija 1996ā€ u Istočnom Sarajevu, ekipi koja je prije dva kola pobijedila na svom terenu OKK ā€œBoracā€ iz Banja Luke.

KK ā€žLeotarā€œ:Ā Å araba, Raićević 3, Damjanović 9, Tunguz, Kalem, Stojanović 4, Popara, MiloÅ”ević 1, BrnjaÅ”ić, Milidragović 12, Ninković 17, Å akotić 25. Trener: Dražen Å egrt.

KK ā€žBoracā€œ:Ā Zvonar 8, Nikolić 4, Barbarez 7, Lulić 11, P. Lončar 17, S. Lončar 3, Čečavac 4, Stupar, Ljuboja 4, Tubak 7. Vučković 24. Trener: Dragan Mičić.