Pioniri i kadeti miroljubivi

Pionirske i kadetske selekcije Zvijezde 09 danas su remizirale u Ugljeviku u susretima 15. kola Premijer omladinske lige BiH.

Prvi su na teren izašli pioniri dva tima, koji su bodove pobijedili u meču bez golova. Željezničar je imao nešto više od igre, ali nije uspio stići do pobjedničkog gola.

Pioniri Željezničara nakon ovog susreta imaju 40 bodova i za vodećim Sarajevom zaostaju jedan bod.

S druge strane, Zvijezda je deseta na tabeli sa 15 osvojenih bodova.

Nakon pionira, na teren su izašli i kadeti, koji su odigrali dosta bolji meč, ali je i on okončan bez pobjednika.  Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Zvijezdi, koja je povela pogotkom Dejana Popare u 13. minuti. U 36. minuti, Mateja Božić pogađa za 2:0 i bio je to konačan ishod prvog dijela.

Drugi dio je donio neuporedivo bolju igru Željezničara, koji je pogotkom Faruka Durakovića sa bijele tačke u 51. minuti smanjio na 2:1. Samo sedam minuta kasnije, poravnanje Željezničaru donosi pogodak Amara Drine.

Gosti ipak nisu uspjeli doći do velikog preokreta, pa su ostali na drugom mjestu na tabeli sa 34 boda, tri boda manje od vodećeg Širokog Brijega. S druge strane, Zvijezda nakon ovog susreta ima 22 boda i zauzima šesto mjesto na tabeli.

Sloboda : Željezničar Sport team
Krupa : Sarajevo
Zrinjski : Radnik (H)
Tuzla City : Željezničar
Zvijezda 09 : Radnik (BN)
Velež : Široki Brijeg
Borac : Kozara