Partizan spriječio Miliće da zauzmu lidersku poziciju

Milići nisu uspjeli da upišu pobjedu koja bi ih odvela na lidersku poziciju. U zaostaloj utakmici 9. kola regionalnog  Istoka, Partizan je u Donjoj Trnovi savladao izabranike Ranka Lalovića rezultatom 2:1 i tako ih spriječio da ostvare zacrtani cilj.

Publika na tribinama Partizanovog stadiona je gledala  borbenu  utakmicu, punu  ritma i lepršave igre obje ekipe, sa mnogo preokreta i lijepih pogodaka. Iako oslabljeni izostankom pet standardnih prvotimaca, Milićani su na početku preuzeli terensku inicijativu. Kratkim pasovima pokušavali su da stvore šanse,  dok su se domaćini povukli u  svojih šesnaest metara i trudili se da iz kontranapada dođu u priliku da postignu pogodak.  Iako su imali posjed lopte,  gosti sem pokušaja sa distance Vidovića, Mičića i Bačića, nisu opasnije zaprijetili golu Partizana,  dok domaćini, sem nekoliko kontri koje su loše odrađene, nisu puno pokazali. Ipak, upornost Milića je u 24. minutu donijela promjenu rezultata. Na prejak centaršut domaćih sa lijeve strane,  koji prelazi sve u šesnaestercu, kreću  domaći napadač Miroslav  Mihajlović i  kapiten gostiju Jolović, koji prije stiže do lopte i upušta se u trk uz lijevu aut liniju gola domaćih. Nakon prelaska dva igrača, loptu na sredini terena dodaje Vidoviću koji lijepim pasom izbacuje Jolovića na 30 metara uz liniju, kapiten do lopte stiže prije  štopera domaćih, ulazi u 16 metara  i šutira jako po zemlji,a ona završava u kontra uglu golmana Đokića. Treba napomenuti da je i malo slabija intervencija domaćeg čuvara  kumovala postizanju pogotka, jer mu prilikom šuta Jolovića lopta prolazi ispod same ruke i ulazi u mrežu.  Nakon postignutog pogotka gosti dobijaju na samopouzdanju i još kvalitetnije igraju i stvaraju dvije odlične šanse. Nakon dobre lopte Ružičića, Antunović je prima na 16 metara i odigrava povratnu Bačiću,  kojeg blokira domaći štoper na 11 metara. Drugu šansu imao je Vidović koji dobrim šutem na muke stavlja golmana domaćih,  ali lopta prolazi iznad same prečke. Prvi dio se završava  vođstvom Milića. S obzirom da u prvom poluvremenu nisu ništa posebno pokazali, u  drugi dio igrači Partizana ulaze odlučni da poprave  utisak,  u čemu i uspijevaju.  Ponavlja se slična situacija kao i u prvih 45 minuta. Gosti kontrolišu igru i loptu,  a domaćini iz kontri pokušavaju da preokrenu rezultat. Nakon duge lopte izbijene iz odbrane domaćih, Ružičić gubi duel od domaćeg špica Miroslava Mihajlovića koji spušta loptu na bok Lujanoviću,  on odigrava povratnu loptu ka Radu Simiću  koji izlazi sam na golmana Đoriđića i postiže izjednačujući pogodak u 50. minutu. Nakon poravnanja domaćini pokušavaju da podignu ritam igre,  ali gosti i dalje čvrsto drže loptu do nekih 30 metara,  gdje se osjetio  izostanak Marinkovića i Radovanovića,  pa su njihove lopte obično lako zaustavljali domaćini. Do totalnog preokreta dolazi u 77. minutu.  Nakon  polukontre, odlična Partizanova devetka prima loptu na 16 metara,  lijepo se okreće licem prema golu,  i dobrim šutem pogađa rašlje Đorđićevog gola. Još jednu dobru šansu domaćini su  imali kada je nakon šuta Sekanića štoper gostiju Ružičić izbio sa linije glavom. Od gostiju, sem prodora po desnoj i lijevoj strani, praćenim centaršutevima, te šutevima sa distance,  ništa konkretnije nije viđeno,  pa se utakmica završava rezultatom 2:1.

Iako su odigrali zrelo i kvalitetno, u timu iz Milića  se primjetilo odsustvo igrača koji čine kostur ekipe.

„Kako smo i očekivali, bila je to teška  utakmica za nas. Još je teža jer smo propustili šansu da napokon zasjednemo na lidersku poziciju. Iako smo otišli dosta oslabljeni i sa nevelikim ambicijama, ispostavilo se da  su se naše slutnje da ćemo  teško uzeti bodove ispostavile kao tačne. Iako smo lijepo otvorili utakmicu  i  poveli, neiskustvo i pad igre u drugom poluvremenu, kumovali  su  porazu u Donjoj Trnovi. Domaćinu se zahvaljujemo na gostoprimstvu i fer i koretknoj igri,  a mi se okrećemo utakmici koja nas čeka u nedjelju sa Podrinjem  iz Tršića, našim starim sportskim rivalom i direktnim konkurentom za prvu poziciju“, istakao je Boban Jolović, kapiten Milića.