Podrinje ubjedljivo protiv Šekovića

Ubjedljivom pobjedom od 5:0, Podrinje je u 13. kolu regionalnog Istoka, od Šekovića preuzelo drugu poziciju. Poraz u Tršiću je Šekovljane potisnuo na šesto mjesto na tabeli.

Podrinje je dobro otvorilo utakmicu. Već u 2. minutu  G. Aćimovića ima odličnu šansu, nakon dobrog centaršuta V. Stevanovića sa desne strane, ali sreća je bila uz golmana Šekovića. U 15. minutu  Podrinje prvi put trese mrežu gostiju. Nakon dobrog centaršuta Tešića sa lijeve strane, vezista Nemanja Novaković šuta  glavom i lopta odlazi u same rašlje gola Šekovljana. Tri minuta kasnije domaća ekipa ima šansu da poveća rezultat nakon dobrog pasa N. Novakovića do  G. Aćimovića koji šalje povratnu loptu Delibajriću, ali on šutira pored gola gostiju. U 20. minutu D.Aćimović izvodi slobodan udarac sa nekih 20 metara i sigurno pogađa sa 2:0. Odbrana Šekovića je u 28. minutu izblokirala odličan šut N.Aćimovića i spriječila povećanje vođstva.  Već u narednom napadu gosti imaju prvu izglednu priliku na utakmici, ali šut Filipića sa ivice šesnaesterca, nakon kornera koji je izveo Milošević, završava pored gola. Najbolji strijelac Podrinja B.Stevanović, uz maestralnu asistenciju G.Aćimovića, u 37. minutu povećava prednost na 3:0. Pad u igri gostiju koristi  i M.Stevanović dva minuta kasnije, kada glavom šalje loptu u Mitrovićevu mrežu za 4:0. Sam finiš prvog dijela donosi dvije dobre prilike. Prvu ima domaća  ekipa, kada N.Novaković kreće u  kontru po desnoj strani, centrira na drugu strativu i upošljava G. Aćimovića,  ali lopta završava u rukama golmana Šekovića. Drugu  imaju  gosti nakon što Petrović pravi prekršaj, a Popovićev šut iz slobodnog udarca odlazi preko prečke. Početak drugog poluvremena bio je u znaku Šekovljana koji su preuzeli terensku inicijativu, ali nisu uspijevali ugroziti gol domaćina. U 67. minutu i treći Stevanović u dresu Podrinja se upisuje u strijelce, za vođstvo od 5:0. Do kraja susreta su vrijedne pomena prilike koje su imali domaći rezervista Krstić koji u 78. minutu šutira u okvir gola, ali golman Šekovića pravi paradu i izbija loptu preko prečke, i Milošević za goste u samom finišu, nakon dobre akcije sa Lukićem.

Rajo Novaković, trener Podrinja, ističe da su zasluženo upisali bodove.

„Utakmica je bila uzuzetno fer i korektna, kao i suđenje koje je bilo na visokom nivou. Što se tiče  moje ekipe, mogu reći da sam izuzetno zadovoljan onim što su pokazali na terenu. Dogovor iz svlačionice je potpuno ispoštovan, svi su funkcionisali kao jedan. Iako se to po rezultatu ne bi reklo, Šekovići su izuzetno jak i kvalitetan protivnik, i želim im mnogo sreće u nastavku sezone. Nama predstoje dva teška susreta do kraja, u kojimo moramo dati sve od sebe da polusezonu završimo bar na drugom, ako ne budemo imali sreću da zauzmemo lidersku poziciju“, kazao je trener Novaković.

FK Podrinje, Tršić

Podrinje (Tršić) – Šekovići 5:0 (4:0)

Stadion u Tršiću

Gledalaca: 150

Sudija: Darko Petković (Brčko)

Strijelci: 1:0 N.Novaković u 15, 2:0 D.Aćimović  u 20, 3:0 B.Stevanović u 37, 4:0 M.Stevanović u 39, 5:0 V.Stevanović u 67.

Žuti kartoni: Petrović (Podrinje),  Milošević, Ašćerić (Šekovići)

Podrinje: Petrović, Tešić, Delibajrić, V.Stevanović, M.Stevanović, B.Stevanović, G. Aćimović (od 73. Aničić), Lukić (od 46. I.Novaković),   D.Aćimović (od 70. Krstić), N.Aćimović, N.Novaković

Trener: Rajo Novaković

Šekovići: Mitrović, Milošević, Lukić, Šarčević, Filipić (od 53. Kostić), Radojčić, Popović (od 59. Marković (od 67. Ž. Radojčić), Bećarević, Kojić, Đukanović, Ašćerić

Trener: Dejan Đukanović

Igrač utakmice: Nemanja Novaković (Podrinje)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica