Miloš Obilić bojkotuje i svoj teren
Odigrani su susreti 12. kola. Zadugar je lako savladao oslabljeni Kolektiv i zadržao visoku treću poziciju. Hit prvenstva je Jedinstvo iz Suhog Polja koje je sad na četvrtom mjestu, zahvaljujući pobjedi protiv Semberije iz Popova. Drugoplasirano Nova Doba je  bilo bolje od Priboja, ali tek u drugom poluvremenu, pošto je u prvom dijelu rezultat bio 2:2. Proleter je doživio još jedan poraz, ovog puta od novajlije OFK Magnojevića. Drina iz Amajlija je odigrala dobro, savladavši tim Balatuna na njegovom terenu. Obarska se prošetala kroz Vršane pobijedivši domaćeg Stević Jovana ubjedljivo.
U Novom Naselju Janja trebali su igrati domaći Miloš Obilić i lider Janja 2009. Gosti i službena lica su bili na vrijeme na terenu ali nije bilo domaćih. Teren nije bio pripremljen za igru, a prostorije domaćina su bile zaključane. Janja 2009 će susret dobiti bez borbe. U Milošu Obiliću nešto ne štima,  jer oni nisu odigrali ni utakmice sa Novim dobom u Čardačinama i Balatunu. Na utakmici sa Kolektivom u Međašima su napustili teren u 86. minutu nezadovoljni  odlukom sudije  koji je dosudio penal za domaćine. Prošli su bez kazne, a susret su izgubili samo sa  3:0, a prošli su bez  kažnjavanja - oduzimanja bodova. Na utakmici sa Obarskom pri rezultatu 1:1, jedan igrač  je fizički udario pomoćnog sudiju,  pa je utakmica prekinuta i izgubljena. Šta će dalje biti nije poznato, ali očito da ih neko uveliko štiti u PFS Bijeljina.