Majstorije Jovovića i Zekanovića za pobjedu Zvijezde 09 nad Čelikom

U okviru 17. kola Premijer lige BiH ekipa Zvijezde 09 stigla je do pobjede nad Čelikom rezultatom 2:0

Ekipa Zvijezde 09 nastavila je svoje dobre partije, a nakon četiri vezane pobjede, stigla je još jedna veoma važna pobjeda za ekipu Darka Nestorovića. Nestorovićevi izabranici stigli su do pobjede nad Čelikom rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo prilika, a u šestoj minuti prvi su prijetili domaći preko Zekanovića čiji udarac sigurno brani Ružić. U 12. minuti domaći su stigli do prednosti. Nakon prekršaja Jamaka, Jovović je iz slobodnog udarca šutirao sa 20-ak metara i sjajno pogodio mrežu gostujućeg golmana za vodstvo rezultatom 1:0.

Na narednu priliku čekalo se do pred sami kraj prvog dijela kada je Jovović šutirao direktno u Ružića. Posljednju priliku u prvom dijelu imala je Zvijezda preko Predragovića u 44. minuti susreta, ali njegov udarac nije ugrozio gol Čelika.

Drugo poluvrijeme počelo je prilikama za Zvijezdu. Prvo je Osmanagić šutirao, a njegov udarac na sjajan način zaustavio Ružić, da bi odmah u nastavku akcije golman Čelika odbranio i udarac Jovovića. U 65. minuti domaći su mogli udvostručiti svoju prednost preko Huseinbašića koji nije bio precizan. Samo dvije minute kasnije Predragović je pogodio prečku i nije uspio povisiti prednost svog tima.

Predragović je još jednom bio u prilici da udvostruči prednost svog tima, ali udarac glavom u 73. minuti susreta otišao je preko gola gostiju.

Prvi udarac u okvir gola domaćih Čelik je uputio u 75. minuti susreta kada je Dilaver šutirao u dobro postavljenog Erića. Dedić i Jamak su u 79. minuti imali prilike, ali su njihovi udarci blokirani.

Do kraja susreta Zvijezda je postigla još jedan pogodak, a u prvoj minuti sudijske nadoknade strijelac je bio Zekanović koji je sjajnim pogotkom postavio konačan rezultatom ovog susreta.

Zvijezda je sačuvala svoju mrežu i stigla do pete vezane pobjede, a i ovaj meč su završili bez primljenog pogotka. Ovom pobjedom Zvijezda se od Tuzla Cityja odvojila za četiri boda i zauzima poziciju broj devet, te su se primakli Čeliku i Raniku na jedan bod.

Mladost 3 : 1 Krupa
Radnik 1 : 0 Sloboda
Čelik 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla Siti 0 : 3 Željezničar
Zvijezda 09 0 : 0 Zrinjski
GOŠK 0 : 2 Sarajevo