Sudije pokvarile derbi Pod Bijelim brijegom

U okviru 17. kola Premijer lige BiH u Mostaru je odigran derbi kola između Zrinjskog i Sarajeva, a meč je okončan bez pobjednika rezultatom 2:2.

Prvu priliku na susretu imao je domaći tim kada je Veselinović šutirao glavom, ali njegov udarac pogodio je stativu. U sedmoj minuti domaći su imali priliku preko Todorovića, a njegov udarac odlazi pored gola gostiju.

Zrinjski je do prednosti stigao u 11. minuti susreta kada se Todorović sjajno izvukao na lijevu stranu i dao povrati pas za Bilbiju koji je pogodio mrežu Sarajeva za vodstvo svog tima.

Nakon primljenog pogotka izabranici Husrefa Musemića krenuli su ofanzivnije prema golu domaćih i u 15. minuti su dva puta prijetili Brkiću. Prvo je jedna odbijena lopta pogodila stativu, da bi u istom napadu udarac Velkoskog bio blokiran.

Novu priliku Bordo tim imao je u 29. minuti susreta kada je Velkoski šutirao iz slobodnog udarca, ali je udarac završio pokraj gola Zrinjskog. Bilbija se tri minute kasnije našao u odličnoj prilici, a Dupovac i Kovačević su zaustavili pokušaj da udvostruči prednost.

Do kraja prvog dijela Sarajevo je moglo stići do poravnanja kada je u 44. minuti susreta udarac Ahmetovića zaustavila prečka. Promjene nije bilo pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0 u korist domaćina.

Na samom startu drugog dijela Todorović je prijetio golu Sarajeva, ali njegov udarac bez problema je zaustavio Kovačević. Nije bilo mnogo aktivne igre do 60. minute, a onda je Jakovljević skrivio kazneni udarac. Siguran realizator bio je Krste Velkoski koji je donio poravnanje Sarajevu.

Sarajevo je do potpunog preokreta stiglo u 71. minuti susreta. Krste Velkoski je šutirao iz kornera, Brkić loše intervenisao, a Adukor gurnuo loptu u mrežu za veliko slavlje gostiju.

Zrinjski je do poravnanja stigao u 81. minuti susreta kada je Bilbija pogodio sa bijele tačke nakon što je Bjelica dosudio kazneni udarac za Zrinjski. Do kraja susreta oba tima imala su priliku da dođu do pobjede, ali nisu bili precizni, pa je meč okončan rezultatom 2:2.

Mladost 3 : 1 Krupa
Radnik 1 : 0 Sloboda
Čelik 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla Siti 0 : 3 Željezničar
Zvijezda 09 0 : 0 Zrinjski
GOŠK 0 : 2 Sarajevo