Petrović: Sreća nije bila na našoj strani

Guber nije uspio da, u posljednjoj utakmici u jesenjoj polusezoni pred svojim navijačima, ubilježi bodove, jer je susret sa sokolačkim Glasinacom  2011 završen  rezultatom 1:3.

Guber je ušao jako u utakmicu, kontrolisao igru i stvorio par polušansi iz kojih je mogao ugroziti gol rivala. Nakon dvadesetak minuta igre, poslije jedne bezazlene situacije, Ćirkovića preskače lopta, a u namjeri da je prihvati, Cibralić na  ivici šesnaesterca ruši protivničkog igrača. Nakon dosuđenog slobodnog udarca Živković postiže sjajan pogodak za vođstvo gostiju od 0:1.  Već u narednom napadu Guber poravnava rezultat iz slične situacije. Nakon što je štoper Glasinca 2011 srušio Jevtića na nekih 20 metara od gola, kapiten Smajlović iz slobodnog udarca pogađa same rašlje. Do kraja prvog dijela obje ekipe su bile izjednačene na terenu, ali nije bilo izglednijih prilika, tako da se na odmor odlazi bez promjene rezultata. I drugo poluvrijeme počinje ofanzivnijom igrom i terenskom inicijativom domaćih, ali sreća je bila na strani Sokočana, koji u 61. minutu, poslije jedne izgubljene lopte domaćih, istrčavaju kontru koju efektnim udarcem završava Lizdek za rezultat 1:2.  Čim su krenuli sa centra domaći igrači kreiraju odličnu akciju, Avdić izlazi sam pred čuvara Pajevića,  ali šutira pored gola. U 83. minutu, prekid je opet bio koban za Srebreničane, jer Bunijevac postiže pogodak za vođstvo 1:3. U samom finišu, nakon što je u kaznenom prostoru oboren Merdžić, sudija pokazuje na bijelu tačku, ali kapiten Gubera ne koristi priliku da ublaži poraz.

U taboru Srebreničana žale za izgubljenim bodovima.

„Više od poraza boli nas činejnica da je on doživljen na domaćem terenu. Uprkos dobroj igri i zalaganju, sreća danas jednostavno nije bila na našoj strani. Nismo uspjeli prekinuti lošu rezultatsku  seriju, koja nas prati već par kola, ali još uvijek stanje nije alarmantno i vjerujem da ćemo kraj jesenje polusezone završiti u sredini tabele, a onda, tokom pauze, konsolidovati svoje redove i na proljeće se vratiti u gornji dio. Nažalost, postoje neki drugi faktori, i u klubu i van njega,  koji utiču na naše nešto lošije izdanje u ovoj polusezoni, ali siguran sam da ćemo u predstojećem periodu sve to riješiti i vratiti se na mjesto koje svojim kvalitetom i zaslužujemo“, istakao je Đorđe Petrović, trener Gubera.

FK Guber, Srebrenica foto: eSrebrenica

Guber (Srebrenica) – Glasinac 2011 (Sokolac) 1:3 (1:1)

Stadion Vidikovac

Gledalaca: 40

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina)

Strijelci: 0:1 Živković u 23, 1:1 Smajlović u 26, 1:2 Lizdek u 61, 1:3 Bunijevac u 83.

Žuti kartoni: Cibralić, Maksimović,  Avdić, Merdžić (Guber), Živković, Lizdek (Glasinac 2011)

Guber:Petrović, Janjić, Jašarević, Ćirković, Maksimović, Cibralić, Smajlović, Ilić (od 62. Mulamustafić), Jevtić, Mustafić (od 46. Merdžić), Avdić

Trener: Đorđe Petrović

Glasinac 2011: M.Pajević, Beatović, Ninković, M.Pejanović, P.Pajević, Lizdek, Jovanović, Kreštalica, Živković (od 90+2 Krunić), Bunijevac, Blagojević

Mladost(G) 2 : 1 Velež
Jedinstvo(Br) 0 : 2 Mladost(R)
Leotar 3 : 1 Drina HE
Ilićka 01 0 : 3 Budućnost