Lokomotiva bez pogona

Rukometaši Sloge deklasirali su Lokomotivu iz Brčkog koju sa klupe predvodi bivši proslavljeni reprezentativac Jugoslavije i Srbije Žikica Milosavljević sa 20 golova razlike 45:25 (24:13). Pobjeda Dobojlija ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

Gosti su bili u egalu samo u prva tri minuta kada se igralo gol za gol. Pristojan zaostatak imali su do 11.minuta kada je rezultat glasio 9:7. U 25.minutu na semaforu je stajalo 18:13 u korist Sloge. Oni su u posljednjih pet minuta dodali gas i serijom 6:0 otišli na dvocifrenu razliku 24:13 na isteku prvih 30 minuta.

U nastavku izabranici Danka Panića prednost su samo uvećavali. U 48.minutu serijom 6:0 dolaze na 38:20. U preostalom vremenu Panić je pružio šansu golobradim mladićima sa klupe koji su prednost čak i povisili na plus 20 za konačnih 45:25. U redovima Sloge svi su se upisali u listu strijelaca osim Milana Đurđevića koji u posljednjim sekundama nije relizovao sedmerac i izuzevši trojicu golmana. Znači jedini Đurđević nije uspio da postigne gol.

Najefikasniji kod  domaćih bili su Milan Pavlov sa 8, te Luka Karanović i Vukašin Zekić sa po sedam golova. Kod gostiju u sivilu istakao se  donekle Milorad Inić sa šest golova. Sloga se  sada nalazi na trećem mjestu sa 12 bodova tri manje od lidera Visočke Bosne. Dobojlije u narednom kolu gostuju kod imenjaka u Gornjem Vakufu-Uskoplju.

SLOGA (D) – LOKOMOTIVA 45:25 (24:13)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 300. Susije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba iz Tuzle). Delegat: Zoran Šarić (Prijedor). Sedmerci: Sloga Doboj 4(3), Lokomotiva 2(1). Isključenja Sloga Doboj 10, Lokomotiva 12.minuta.

SLOGA (D): Bogdanović (8 odbrana, sedmerac), Zekić 7, Đurđević, Krajišnik 1(1), Ivanović 3, Stanković 5, Petković 1, Bajović ( 1 odbrana), Pavlov 8(2), Miličević 3, Ristić 1, Karanović 7, Lazić (1 odbrana), Manjić 5. Trener: Danko Panić.

LOKOMOTIVA: Vukoje 1, Hercegovac, Đurikić 2, Dragutinović 3, Krivokapić 4(1), Mijatović, Petrović 4, Baraković 1, Subotić (4 odbrane), Mihajlović, Inić 6, Duvnjak 2, Purić 2, Rikanović. Trener: Žikica Milosavljević.

Igrač utakmice: Milan Pavlov (Sloga Doboj)

Sloga(D) 45 : 25 Lokomotiva
Borac M:TEL 22 : 24 Gračanica
Maglaj 28 : 23 Zrinjski
Konjuh 21 : 26 Vogošća Poljine Hills
Leotar 33 : 24 Goražde
Slavija 26 : 27 Derventa
Bosna 33 : 25 Sloga(GV-U)