Pet komada lideru

Fudbaleri Hajduka su u velikom derbiju prvenstva ubjedljivo savladali lidera i jesenjeg šampiona Ukrinu iz Čečave rezultatom 5:0. Tako su im nanijeli prvi poraz i ujedno im se približili na tri boda zaostatka. Po svemu sudeći ova dva tima u nastavku prvenstva vodiće grčevitu borbu za plasman u viši rang, tdok im se kao jedini konkurent pojavljuje ekipa Skugrić 1964.

Domaći su došli u vodjstvo u 18.minutu golom Vedrana Došlića. Na 2:0 povisio je Dejan Cerovac u 28.minutu. Pet minuta kasnije Danijel Jovičić postiže gol za 3:0. U finišu prvog poluvremena idealnu priliku za gol nije realizovao Cerovac, njegov udarac je završio na prečki.

U drugom poluvremenu Cerovac još jednom pogadja prečku. Napokon u 68.minutu po drugi put na meču u strijelce se upisuje Cerovac za 4:0. Tačku na “i” stavlja “rezervista” Miroslav Vukašinović u 83.minutu za konačnih 5:0.

Domaći su imali više od igre gospodarili su terenom. Dok su gosti bili blijeda sijenka i nisu ništa pokazali što se nije očekivalo od ekipe koja do sada nije izgubila ni jednu utakmicu. Ovo je veličanstvena pobjeda Hajduka čime su pokazali da zaslužuju boorbu za prvo mjesto.

HAJDUK – UKRINA 5:0 (3:0)

KOŽUHE – Strijelci: 1:0 Došlić u 18, 2:0 Cerovac u 28, 3:0 Jovičić u 33, 4:0 Cerovac u 68, 5:0 Vukašinović u 83.minutu. Stadion: Hajduka. Gledalaca: 300. Sudija: Goran Pavić (Modriča). Pomoćnici: Nikola Ješanović i Aleksandar Mionić (oba iz Modriče). Delegat: Ljubiša Tripunović (Doboj). Žuti kartoni: Dejanović, Vasić (Hajduk), Djuričić (Ukrina).

Igrač utakmice: Dejan Cerovac (Hajduk)

Trebavac 5 : 1 Sloga 73
Rudar 3 : 2 Bratstvo
Kladari Gornji 3 : 1 Pelagićevo
Borac(BL) 5 : 1 Borac(K)
Hajduk 5 : 0 Ukrina
Skugrić 1964 1 : 0 Borac(O)
BSK 2 : 0 Budućnost