Regoje u sudijskoj nadoknadi donio ogromnu pobjedu Slaviji

Fudbaleri Slavije savladali su Sutjesku na svom terenu u 15. kolu Prve lige Republike Srpske sa 2:1. Gol odluke, kojim je Slavija prekinula niz bez pobjede koji traje od 8. septembra, postigao je Bojan Regoje u sudijskoj nadoknadi vremena.

Utakmica u Istočnom Sarajevu odigrana je po izuzetno hladnom vremenu, a gledaoci nisu imali mnogo toga da vide u ovom susretu.

Prvu šansu Slavija ima preko Zorana Kokota. Nakon sjajnog centaršuta Milana Lalovića, Zoran Kokot odlično šutira glavom, ali lopta ostaje na prečki gola kojeg brani dijete Slavije, a sada golman Fočaka, Marko Terzić.

Slavija do gola stiže u 21. minutu meča. Poslije oduzete lopte sjajno je u kontru krenuo Tihomir Lalović, odlično uposlio Stefana Arbinju koji pogađa za 1:0.

Praktično, to je bilo i sve od Slavije u prvom poluvremenu što se tiče konkretnih prilika, dok su gosti zaprijetili samo jednom na pravi način. Đorđe Okuka je sve lijepo uradio po lijevoj strani, izlomio i čuvare u kaznenom prostoru, šutirao, ali je golman Ivan Butorović sjajno intervenisao i odbio loptu koju u gol posprema Boško Radović, no nalazio se u ofsajdu, pa mu je gol poništen.

I nastavak susreta protekao je uglavnom u igri između dva kaznena prostora. Sredinom drugog dijela po jedan šut na obje strane. Prvo šutira Vučina Šćepanović pored gola, a zatim mu se revanšira Boško Radović, ishod je isti.

Sutjeska je pomalo počela da stiska ka golu domaćih i to im se isplatilo u 68. minutu. Bila su to dva vezana kornera za goste, smušeno je kod drugog djelovala odbrana Slavije, lopta je došla do Slobodana Eleza, a defanzivac Fočaka se sjajno snalazi i pogađa za 1:1.

U 75. minutu Sutjeska propušta fenomenalnu šansu da preokrete u potpunosti rezultat. Lopta se odbila ne penal kapitenu gostiju i još jednom bivšem fudbaleru Slavije, Dejanu Raševiću, koji hvata volej iz prve, ali šalje loptu visoko preko gola.

Prvu pravu šansu Slavija u drugom poluvremenu ima u 87. minutu. Vučina Šćepanović je izveo slobodan udarac, lopta je dugo putovala, a takozvanu drugu loptu Arbinja hvata na volej, šutira snažno, no Marko Terzić spašava Fočake.

I kada se očekivao kraj susreta Slavija dobija priliku da pobijedi. Vučina Šćepanović je iskoristio kardinalnu grešku odbrane Sutjeske, izašao sam na Terzića, krenuo da ga zaobilazi, a golman Sutjeske kasni na loptu, ruši Šćepanovića, kojeg na nosilima iznose sa terena, te sudija Mazić pokazuje na penal. Loptu je uzeo najiskusniji, Bojan Regoje i donio Slaviji prvu pobjedu poslije 8. septembra.

SLAVIJA – SUTJESKA 2:1  (1:0)