EL: Efes siguran protiv Makabija

Košarkaši Efesa upisali su novu pobjedu u Evroligi. Oni su rutinski savladali Makabi, rezultatom 90-77.

Prvi period bio je dosta tvrd i izjednačen. Makabi je dobro parirao domaćinu u ovom dijelu ali je Efes prvi period dobio sa 16-14. U drugom periodu Efes je nametnuo svoj ritam. Dobro igrom do kraja prvog poluvremena došli su do sedam poena prednosti. U nastavku susreta, Makabi je pokušavao da se vrati. Međutim, svi su bili raspoloženi u Efesu. Svako je davao doprinos, imali su širinu i dobro su igrali i u odbrani i u napadu. Sama završnica meča nije imala nikakvu neizvjesnost i Efes je mirno priveo meč kraju.

Efes su do pobjede predvodili Danston i Plajs sa po 14 poena dok je Micić imao 12 poena i osam asistencija. O Brajant je predvodio goste sa 19 poena.