Birač se pobjedom zahvalio navijačima

U posljednjem jesenjem kolu regionalnog Istoka,  Birač je na svom terenu ubilježio ubjedljivu pobjedu nad gostima iz Potočara. Susret u Derventi završen je rezultatom 3:1.

Nakon prvog sudijskog zvižduka, Birač kreće sa centra, kapiten Đurić prima loptu na 20 metara, ulazi u šesnaesterac,  šutira prema golu, a  njegov, ne baš idealan udarac, golman Šešlić zaustavlja, ali mu lopta ispada iz ruke i završava u mreži, za vođstvo domaće ekipe od 1:0. Uprkos ranom pogotku domaćih, Omladinac se nije pokolebao, nego preuzima terensku inicijativu,  što donosi poravnanje već u 13. minutu, kada Berović postiže pogodak iz slobodnog udarca sa nekih 20 metara. Dvadesetak  minuta vođena je velika borba za svaku loptu, a onda, zbog oštrog starta nad Bojanićem, sudija Gavrić pokazuje na bijelu tačku, sa koje je Đurić, najbolji strijelac u domaćem timu, bio precizan za 2:1. Do kraja prvog dijela igra se na centru, bez prilika, pa se na odmor odlazi bez promjene rezultata. U drugo poluvrijeme domaća ekipa ulazi borbenije, stvara šanse preko Đurića, ali bez realizacije, dok se u timu iz Potočara osjetila nervoza i pad u igri. Od 70. minuta Omladinac ostaje sa deset igrača, jer je zbog nesportskog ponašanja isključen kapiten Nedeljković, ali domaćini ne uspijevaju da iskoriste prednost igrača više sve do samog finiša, kada se,  nakon odličnog centaršuta Ml.Simića, Borić najbolje snalazi u šesnaestercu gostiju i pogađa Šešlićevu mrežu za 3:1.

FK Birač, Derventa

U Birču kažu da im je pobjeda u ovom susretu bila imperativ.

Prvu utakmicu na svom terenu u ovom rangu takmičenja završili smo pobjedom i svojim navijačima smo dugovali da i polusezonu završimo trijumfom. Znali smo da Omladinac nije lak protivnik, ali nijednog trenutka nismo posumnjali u uspjeh. Na terenu smo bili u najjačem sastavu, ispoštovali smo dogovor iz svlačionice, i rezultat nije izostao. U prvom poluvremenu igra je bila izjednačena, dok smo u drugom bili dominantniji, ali je zatajila realizacija, inače je ova pobjeda mogla biti i ubjedljivija. Na odmor idemo zadovoljni onim što smo postigli u jesenjem dijelu prvenstva, a od proljeća krećemo u nove pobjede“, kazao je Dragomir Bojanić, prvotimac ekipe iz Dervente.

Birač je jesenju polusezonu završio na 11. mjestu na tabeli, sa 20 bodova, dok je Omladinac, sa pet bodova manje i jednom neodigranom utakmicom, 14.

FK Omladinac, Potočari

Birač (Derventa) – Omladinac (Potočari)  3:1 (2:1)

Stadion Ivan polje

Gledalaca: 10

Sudija: Aleksandar Gavrić (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 R.Đurić u 1, 1:1 Berović u 13, 2:1 R.Đurić u 32 (KU), 3:1 Borić u 85.

Žuti kartoni: Marković, Borić, Vitić (Birač), Berović, Damjanović (Omladinac)

Crveni karton: Bogoljub Nedeljković (Omladinac) u 70.

Birač: Vitić, Dragić, Ml.Simić, Borić, Skočo, Mi.Simić, R.Đurić, Kandić (od 88. Majstorović), Bojanić (od 61. M.Đurić), Marković, Mišić (od 67. B.Vitić)

Trener: Radenko Borić

Omladinac: Šešlić, Damjanović, Ristanić (od 29. Đokić), Jeftić, Berović, Radušić, Ilić, Joveljić, Jokanović, Nedeljković, Tadić

Trener: Velemir Marić

Igrač utakmice: Ratko Đurić (Birač)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica