24.11.2018 (borac-sport, foto: borac-sport)

Borcu jesenja titula

Fudbaleri Borca jesenji su šampioni Prve lige Republike Srpske. Crveno-plavi su danas u 16. kolu, na Gradskom stadionu u Banjaluci, savladali ekipu Alfa Modriče rezultatom 3:1 i shodno podjeli bodova Drine i Sloge, proljećni dio sezone dočekaće uz tri boda prednosti u odnosu na tim iz Gornjeg Crnjelova (Borac 41, Sloga 38).

Izabranici Darka Vojvodića bili su nadmoćniji rival tokom čitavih 90 minuta, međutim u prvom poluvremenu nisu uspjeli da golovima krunišu terensku inicijativu. Najbliže pogotku u prvih 45 minuta naš tim je bio u 29. i 40. minutu, kada su prečku, odnosno stativu pogodili Miloš Žeravica, odnosno Igor Aničić.

Igrao se 55. minut kada su fudbaleri u crveno-plavim dresovima ubrali prvi plod dobre igre protiv Modričana: sa desne strane je centrirao Stefan Dujaković, a na pravom mjestu se našao Demir Jakupović koji udarcem glavom šalje loptu uz desnu stativu gola Bojana Tripića. 10 minuta kasnije Borac je udvostručio prednost: dupli pas su odigrali Vladan Danilović i Igor Aničić, a srbijanski internacionalac vara odbranu gostiju i preciznim udarcem matira Tripića.

U 68. minutu u igru je umjesto strijelca prvog gola Demira Jakupovića ušao Milan Šikanjić, kojem je bilo potrebno samo pet minuta da se upiše u strijelce; asistirao mu je danas veoma dobri Miloš Žeravica. Devet minuta prije kraja postavljen je konačan rezultat, a jedini gol Alfa Modriče u današnjem meču bio je djelo Marka Tadića.

BORAC – ALFA MODRIČA 3:1 (0:0)

strijelci: 1:0 Jakupović (55.), 2:0 Aničić (65.), 3:0 Šikanjić (73.), 3:1 Tadić (81.), stadion: Gradski, gledalaca: 150, sudija: Bojan Panić (Prijedor), žuti kartoni: St. Dujaković (Borac), Tadić, Trifković (Alfa Modriča).

BORAC: Trkulja, Bajić (od 76. minuta Kujundžić), Jakupović (od 68. minuta Šikanjić), Kajkut, Ćosić, Žeravica, Mojović, St. Dujaković, Danilović, Mazić, Aničić (od 79. minuta Reljić). Trener: Darko Vojvodić.

ALFA MODRIČA: Tripić (od 76. minuta Maslić), Đekić, Osmić, Tadić, Bamburać, Zlatković (od 50. minuta Branković), Šuka, Prljeta (od 59. minuta Paležnica), Kojić, Trifković, Perić. Trener: Marko Stojić.

Željezničar Sport Team 5 : 1 Podrinje
Tekstilac 0 : 2 Rudar Prijedor
Borac 3 : 1 Alfa Modriča
Kozara 2 : 0 Slavija
Sutjeska 3 : 0 Sloboda
Drina 2 : 2 Sloga