25.11.2018 Administrator DC

Nevesinje prgazilo Kozaru

Gostovanje rukometaša Hercegovine u Kozarskoj Dubici proteklo je u velikom stilu. U derbi utakmici Prve lige RS Nevesinjci su ubjedljivo porazili domaću Kozaru MP 25:15, demonstrirajući dopadljivu igru koju je aplauzima nagradila i domaća publika.Hercegovina je već na startu utakmice krenula silovito i povela sa 6:1 dajući do znanja rivalu da naporno putovanje na njih nije ostavilo traga. Domaći su do poluvremena povezali redove i smanjili na 9:11.

U prvih desetak minuta nastavka igralo se u serijama, a od 45. minuta na terenu je postojala samo nevesinjska ekipa. Briljantnom igrom čitavog tima Hercegovina je napravila završnu seriju 9:1 i na kraju za prikazanu igru dobila čestitke korektnih domaćina. Najefikasniji u nevesinjskom sastavu bio je Kovačević sa osam golova. Čabrilo je postigao pet, a Šarenac četiri gola. Bilo je ovo najbolje izdanje čete Nemanje Ivanovića od početka prvenstva.

Trijumfom u Kozarskoj Dubici Hercegovina je izbila na čelo prvoligaškog karavana i sa te pozicije će pratiti još jedan derbi ovog kola Kotor Varoš – Drina.