Mladost uzela mjerz Bratuncu

MRKONjIĆ GRAD-Košarkaši mrkonjićke Mladosti u šestom kolu Prmjer loige BiH pobjedili su ekipu Bratunac RTB 84:75.Pobjeda domaćih košarkaša je zaslužena, mada su se gosti predstavili kao kvalitetna i poletna ekipa.Mrkonjićani su do pobjede došli odličnom igrom u trećoj četvrtini koju su rješili u svoju korist 26:7.Gosti u posldnjih deset minuta utakmice nisu uspijeli da prekorenu rezulata u svoju korist, mada su taj period igre dobili  22:15.Naime, košarkaši Mladosti pametnom igrom prvele su meč kraju i zaslužno pobjedili.

Inače, gosti su bolje otvorili utakmicu i prvi period igre dobili 24:12.U drugoj četvtrini viđena je ravnopravna igra na parketu, pa se taj period igre završio 22:22.Tako su gosti na odmor otišli sa prednosti 46:33.Košarkaše Bratunca u prvom poluvremenu služio je šut za tri poena, a košarkaši Mladosti propisno su se ispromašivali sa linije slobodnih bacanja.

U trećoj četvrtini sjajna igra izabranika Gorana Sladojevića.Agresivnom i brzom igrom razbili su četu trenera Ognjena Radića i taj period igre dobili sa 19 poena razlije(26:7), što je bilo ključno za pobjedu.

Košarkai Mladosti nakon odigranih šet kola imaju skor četri pobjede i dva poraza, a Bratunca dvije pobjede i četiri poraza.

Trener Mladosti Goran Sladojević zadovoljan je pobjedom svoje ekipe.

-Odlčila je treće četvrnina.Bratunac ima dobru ekipu, mada su im nedostajala tri igrača u ovom meču.Mi smo morali da dobijemo ovaj meč poslije poraza protiv Studenta nakon produžetaka.Ekipa je psihološki bila pala, ali smo se uspijeli vratiti u  utakmicu u trećoj četvrtini i prelomili rezultat u našu korist.Imali smo prednost i od 17 poena., a gosti su pokušavali da se rezultatki vrate u meč.Međutim, mi smo razliku znali da sačuvamao i zasluženo pobjedimo- rekao je Sladojević.

Treneru gostiju Oljnjenu Radiću, teško je pao poraz njegove ekipe, koja je prvo poluvrijeme odigrala odlično.

-Nama se  drugi ili treći put dešava iste situacija.Postalo je siptomatično da dobro odigramo prvo poluvrijeme, a da u trećoj četvrtini dolazi do pada.Nebih to pripasao nekoj fizičkoj spremi igrača, nego smanjenoj rotaciji u ekipi.Jenostavno nisam mogao da rotiram veliki broj igrača, jer zbog povrede tri igrača imamo „kratku“ klupu.Mislimd a je 19 poena razlike za Mladost u trećoj četvrtnini prsudilo pobjednika.Ekipa Mladosti je poznata po čvrstoj i agresivnoj igri na svom terernu.Pobjedil su u Mrkonjić Gradu Zrinjski, Kakanj i Slobodu.Očekivao sam više od svoje ekipe i pobjedu.Nismo uspijeli i ne preostaje nam ništa drugo nego da se pripremamo za meč sa Sparsima na našem terenu- rekao je Radić.

U domaćem sastavu Vladimir  Aleksić postigao je 18, a kod gostiju sa 19 poena najefikasnije je bio Stefan Nikolić.

Mladost u narednom kolu gostuje ekipi Širokog, dok će Bratunac RTB ugostiti  ekipu Sparsa.

Široki 105 : 73 Bosna Royal
Mladost 84 : 75 Bratunac TRB
Spars 98 : 62 Student
Gradina 70 : 77 Sloboda
Vogošća 85 : 75 Kakanj