Sarajevo - Zvijezda 09 3:1 (video)

Na Koševu se igra poslednja utakmica 18.kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Sarajevo je domaćin preporođenoj Zvijezdi 09. Evo startnih postava i pratimo kretanje rezultata na ovom susretu:

Sarajevo - Zvijezda 09  3:1 (3:1)

Sarajevo. Stadion :Koševo. Sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Strelci: Tatar  15. Velkoski 26. Ahmetović 31. (Sarajevo), 21. Jovović (Zvijezda).

Sarajevo:Kovačević, Pirdo, Stanojević, Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski,. Mujakić, Crepulja, Dupovac, Tatar. Na klupi: Džafić, Šabanović, Šišić, Halilović, Kurdić, Handžić. Trener: Husref Musemić.

Zvijezda 09: Erić, Krajišnik, Brkić, Filipović, Osmanagić, Vojinović, Predragović, Jovović, Memić, Babić, Zekanović. Na klupi: Dejanović, Hamzić, Mahmutović, Husić, Tojčić, Čulum, Stanišić. Trener: Darko Nestorović.

Sarajevo krenulo vrlo ofanzivno na gol Erića. igra se peti minut, nema golova.

7.minut. Pidro je ubacio, Ahmetović glavom,a Erić hvata loptu na gol liniji. Napadač Sarajeva počeo je slaviti pogodak,a sudija pokazao da lopta nije prešla gol liniju.

10.minut. Kombinacija Velkoski i Hebibović, bet rezultata. Šut Hebibovića ide pored gola.

13.minut. Sarajevo tražilo penal, nakon što je u kaznenom prtopstoru pao Hebibović. Sudija pokazao da se nastavi igrati.

15.minut. Goooooooooooooooool. Aklciju je kreirao Velkoski,a mrežu Erića pogodio Tatar.

17. minut. Nova dobra akcija Sarajeva. Crepulja pogađa Erića.

21. minut . Gooooooooooooooooool. Nakon kornera Jović je poravnao na 1:1.

26.minut. Goooooooooooool. Loše postavljena ofsajd zamka i Velkoski trese mrežu Erića.

31. minut Hebibović je oteo loptu prosledio je Rahmanoviću koji šutira snažno,  Erić brani. Odbila se   loptu do Mersudina Ahmetovića, a on  trese mrežu gostiju za 3:1.

45.minut. Igrači su u svlačionici. Inače igra se po kiši i hladnom vremenu.

Počelo drugo poluvrijeme....

Oba tima su imala zamjerke Topaloviću u 14. minuti Fudbaleri Sarajeva i Zvijezde trenutno igraju susret 18. kola Premijer lige BiH.  Bordo tim vodi rezultatom 3:1, a interesantno je da su u ranoj fazi meča i jedni i drugi imali zamjerke na suđenje Sabrije Topalovića iz Zenice. Anel Hebibović je u 13. minuti pao u kaznenom prostoru gostiju nakon brze akcije Sarajeva, a Topalović je pokazao da se susret nastavi. Na drugoj strani, u nastavku akcije je signaliziran ofsajd, iako su fudbaleri gostiju smatrali da on nije postojao.

Igra se 65.minut susreta i dalje je 3:1 za Sarajevo.