Hrvatska osvojila Dejvis Kup

Teniska reprezentacija Hrvatske osvojila je danas Dejvis Kup. Pred treći odlučujući dan finala koje se igralo u Lilu, Hrvatska je vodila 2:1. Hrvati su nakon prvog dana imali prednost 2:0, a tračak nade Francuzima vratio je dubl Herbert, Mahu koji je juče savladao hrvatski par Dodik, Pavić.

Prvi na teren danas su izašli Lukas Puil i Marin Čilić, Francuskoj je trebela pobjeda za ostanak u igri, dok je Hrvatskoj pobjeda Čilića značila i osvajanje Dejvis Kupa. Kvalitet kojeg je Čilić imao u odnosu na protivnika, Hrvat je u potpunosti opravdao na terenu. Puil je pružio jak otpor u prvom setu, koji je nakon taj brejka otišao na stranu Čilića7:6, drugi i treći set Čilić je riješio u svoju korist 6:3, 6:3, čime je popularna "salatara"  otišla u ruke hrvatskih tenisera.

Francuska tako nije uspjela odbrani prošlogodišnju titulu pobjednika Dejvis Kupa, dok ga je Hrvatska osvojila po drugi put u svojoj teniskoj istoriji.