03.12.2018 Radio Nevesinje

Bodovi otišli na Pale

U derbi utakmici 5. kola Prve futsal lige RS KMF „Nevesinje“ poražen je sinoć od KMF „Jahorina“ rezultatom 2:4.

Nevesinjci su golovima Miličevića i Bratića brzo poveli sa 2:0 i činilo se će Sportska dvorana „Nevesinjka“ i dalje biti neosvojiva tvrđava nevesinjskog prvoligaša Ipak, Paljani u posljednjim trenucima prvog dijela postižu gol koji ih je motivisao da u nastavku još više zbiju redove. Gol Kozića u 24. minutu potpuno ih vraća u igru. Redale su se potom prilike na obje strane. Nevesinjci su napadali, a gosti vrebali šanse iz kontranapada. U tome su uspjeli tri minuta prije kraja. Domaći su u preostalom vremenu zaigrali bez golmana, stvarali su prilike, ali je lider sačuvao mrežu. U posljednjim sekundama Šarović dugom loptom pogađa nebranjenu mrežu i stavlja tačku na derbi.

NEVESINjE – JAHORINA 2:4 ( 2:1)

Sportska dvorana „Nevesinjka“. Gledalaca: 200. Sudije: Dušan Berak, Danko Butulija (Trebinje). Strijelci: 1:0 Miličević, 2:0 Bratić, 2:1 Simović, 2:2 Kozić, 2:3 Šarović, 2:4 Šarović.

KMF NEVESINjE: Romović, Pudar, Prodanović, Miličević, Laketa, Kešelj, Radovanović, Kljakić, Bulajić, Šarenac, Glogovac, Komlen, Bratić.

KMF JAHORINA: Miladinović, Kozić, Dubovina, Šarović, Trbo, Jokić, Obradović, Košarac, Simović, Cerovina.