Srbija sjajnom igrom savladala Dansku

Rukometašice Srbije savladale su u trećem kolu Evropskog prvenstva u Francuskoj, selekciju Danske sa 30:25.

Srpske rukometašice su odlično počele meč i brzo su povele sa 5:2, ipak protivnice su prišle na 7:6. Onda su se razigrale Lekić, Krpež-Slezak i Cvijić i ubrzo je bilo 14:10, a kod +5 propustile su par napada za šest golova razlike i na odmor se otišlo sa rezultatom 17:13.

Fenomenalno je tim Ljubomira Obradovića otvorio drugo poluvrijeme, samo jedan primljen gol u prvih deset minuta i prednost je bila osam golova (22:14). Imale su Dankinje par žestokih napada i postizale su po tri gola u seriji, no to su djevojke u crvenim dresovima odbijale i na kraju su slavile sa 30:25.

Po osam golova su postigle Katarina Krpež – Slezak i Andrea Lekić, a na drugoj strani Jensen je postigla šest. Srbija sada u narednu fazu prenosi dva boda, kao i Danska i Švedska, a u toj grupi im se pridružuje Rusija sa četiri,  Francuska sa dva  i Crna Gora bez bodova.