Fracuska bolja od Lavica

Rukometašice Crne Gore poražene su od Francuske 25 - 20 u posljednjem meču prve faze Evropskog prvenstva u Nansiju.

Izabranice Pera Johansona odigrale su dva različita poluvremena protiv svjetskih prvakinja - u prvom su bile nemoćne u odbrani i bez ideje u napadu, pa su tako za 30 minuta postigle svega 8 golova.

S druge strane domaćini šampionata su bili veoma motivisani i sigurni u oba smjera, dodatno nošeni podrškom s tribina, pružili su sigurnu partiju u prvoj dionici meča i upisali 16 golova.

Lavice su se trgnule u nastavku - podigle nivo odbrane i odigrale dobre napadačke akcije, pa su Francusku u jednom dijelu meča držale 12 minuta bez gola.

Međutim, do preokreta se nije moglo uprkos mnogo boljoj igri, jer je razlika s poluvremena bila nedostižna za njih.

Francusku je do pobjede vodila Estel Minko sa sedam golova.

U crnogorskoj selekciji najbolja je bila Jovanka Radičević sa šest, dok je Majda Mehmedović upisala četiri gola.

U nastavku šampionata Crnogorke će igrati u grupi sa Srbijom, Danskom i Švedskom.

Tako u narednom kolu, koje se igra u četvrtak, "lavice" se sastaju se sa Švedskom