Pl: Toreira junak Arsenala

Fudbaleri Arsenala došli su do nove pobjede. Oni su u 16. kolu Premijer lige savladali Hadersfild sa 1-0.

Utakmica je bila jako dosadna u prvom poluvremenu. Dosta prekida, dosta grube igre i kartona a malo pravih prilika. Imali su šansu Obamejang i Lakazet ali Arsenal nije poveo. Nakon trenutka ''ludila'' Džake, Pričard se našao u sjajnoj šansi ali gosti nisu poveli. U završnici prvog poluvremena odlično je šutirao i Toreira ali je Lesl odbranio njegov udarac.

Emeri je na poluvremenu izveo Lakazeta i Lihštajnera a uveo je Mkhtarjana i Ivobija. Arsenal je stiskao mada je i Hadersfild u par navrata prijetio iz kontri. Ipak, Arsenal je uspio na mišiće doći do gola. Obamejang je uposlio Toreiru koji je sjajno pogodio za 1-0. Arsenal je uspio sačuvati prednost do kraja susreta i došli su do bitne pobjede.

Arsenal je trenutno treći ali Čelsi i Totenhem tek trebaju igrati svoje utakmice.