Armejci pregazili Real

Neočekivani ishodi u posljednjem kolu grupe G Lige šampiona – CSKA je pobijedio u Madridu Real 3:0, dok je Plzen na svom terenu savladao Romu 2:1.

Jednu od najvećih pobjeda u istoriji ostvarili su Moskovljani da terenu prvaka Evrope.

Pred kraj prvog dijela su poslije dvije lijepe akcije stekli dva gola prednosti.

Nakon prve Šalov je savladao Kurtou, dok je samo šest minuta kasnije isto uradio i Šenikov.

Pobjedu je u nastavku potvrdio Sigurdson, ali će uprkos velikom trijumfu Moskovljani završiti sezonu u Evropi jer je Plzen savladao Romu 2:1 i zahvaljujući boljem međusobnom odnosu osvojio treće mjesto u grupi.

Nije bilo golova u Češkoj do 62. minuta, a onda je Kovarik doveo domaći tim u vođstvo.

Izjednačio je u 68. Under, ali je samo četiri minuta kasnije Hori postavio konačnih 2:1.

Real i Roma će u osminu finala Lige šampiona, dok će Plzen poslije zimske pauze nastupiti u Ligi Evrope.