Beli Anđeo u finišu stigao do ubjedljivog trijumfa kod Tanga

Futsaleri Belog Anđela ostvarili su prvu gostujuću pobjedu u sezoni, pošto su u Istočnom Sarajevu savladali Tango sa 7:2.

Već u prvom napadu na utakmici gosti stižu do gola. U tridesetoj sekundi meča pogodio je Slaven Erić. Napadao je Tango, pokušavao da stigne do pogotka, međutim gosti prije stižu do novog gola. Igrala se 8. minuta susreta kada Dragiša Komarčević glavom na asistenciju Davora Arnautovića pogađa za 0:2.

Držao je Tango više loptu u ovom susretu, međutim nisu uspjeli stvoriti neku bitnu priliku pred golom gostiju sve do 18. minute. Tada Srđan Milošević prima loptu leđima na liniji kaznenog prostora, a onda se sjajno okreće i zakucava loptu iza leđa Ružičića.

Nakon tog gola loptu uzima Beli Anđeo i sa viškom kreće u napad, što je umalo donijelo pogodak domaćinu. Presjekao je Perović loptu, šutirao preko čitavog terena, ali je lopta ostala na stativi gostujućeg gola.

U drugo poluvrijeme odlučnije kreću domaći, ali nije htjela lopta u gol. Kolosalnu priliku imali su Musić, Ćeha i Šćepanović, međutim lopta nije htjela iza leđa Ružičića.

Poslije te prilike, šanse stvaraju gosti, međutim fenomenalne šanse u gol ne uspjevaju pretvoriti Davor Arnautović kojem poslije solo prodora, Šehovac iz rašlji vadi loptu, a zatim i Slaven Erić, kojem domaći igrači u posljednji trenutak pred gol linijom blokiraju udarac.

Opet je Tango sredinom drugog poluvremena izvršio potpunu opsadu gola gostiju, imali su odlične šanse, Musić i Šćepanović, no još jednom mreža gostiju ostaje netaknuta.

I kako je to bilo i u prvom poluvremenu, kada Tango nije realizovao svoje šanse uslijedila je kazna. Sjajno je slobodan udarac izveo Davor Arnautović I pogodio mrežu domaćih za 1:3. Nije dugo trajala radost nakon tog gola, a Tango konačno uspjeva da zatrese mrežu Ružičića. Po drugi put je pogodio Srđan Milošević I tako smanjio na 3:2.

Tačku na I stavlja svojim drugim golom na meču stavlja Davor Arnautović u 39. minutu utakmicu, a onda u posljednjoj minuti gosti pogađaju još dva puta za ubjedljivih 2:7.

No, ni domaća radost nije potrajala, jer se dvadesetak sekundi kasnije u strijelce upisao i bivši igrač Tanga, sa početaka ovog kluba, Edin Muratović, koji pogađa za 2:4.

Ovom pobjedom, gosti stižu do trećeg trijumfa u sezoni, te se izjednačavaju sa Leotarom, koji ima i utakmicu manje, pošto je njihov današnji meč sa Salinesom odložen, dok Tango ostaje jedina ekipa bez boda u prvom dijelu polusezone.

KMF TANGO – KMF BELI ANĐEO   2:7 (1:2)
Dvorana OŠ ‘’Aleksa Šantić’’, Vojkovići
Gledalaca: 70
Sudije: Igor Puzović ( Travnik) I Alen Velić (Bugojno)
Strijelci: 0:1 Erić 1, 0:2 Komarčević 8, 1:2 Milošević 18, 1:3 Arnautović 33, 2:3 Milošević 33, 2:4 Muratović 34, 2:5 Arnautović 39
Žuti kartoni: -

KMF Tango: Šehovac, Šćepanović, Musić, Ćeha, Koprivica, Curović, Kuljanin, Milošević, Otović, Perović, Debelnogić, Purković

KMF Beli Anđeo: Ružičić, Erić, Arnautović, Đokić, Novaković, Miljanović, Ljuboje, Komarčević, Muratović

Zrinjski 4 : 2 Kaskada
Mostar SG Staklorad 2 : 1 Seljak
Beli anđeo 8 : 3 Tango
Leotar 0 : 3 Salines
Brotnjo 8 : 2 Centar