Obilić poražen od Student Igokee

Košarkaši Obilića poraženi su večeras od Student Ikokee iz Aleksandrovca 70:76 (14:18,18:17, 23:18, 15:23) pred svojim navijačima u desetom kolu Prve lige Republike Srpske.

Bio je to deseti uzastopni neuspjeh Paljana koji su još bez prvenstvene pobjede, a sastav iz Aleksandrovca koji čine juniori Igokee ostvarili su četvrtu pobjedu uz pet poraza.

Izjednačena borba vodila se tokom čitave utakmice, a meč je odlučen u poslednjoj minuti. Mladi košarkaši iz Aleksandrovca su imali minimalnu prednost (70:71). Domaćini su ključni minut odigrali nervozno, a gosti su napravili seriju 0:5 za konačnih 70:76.

U timu Obilića, dvocifren učinak imaju, Stefan Slijepčević 19, Saša Furtula 13, Gordan Janjić i Milan Stanišić 11, a Petar Šurbat se zaustavio na 10.

Kod slavljenika najefikasniji je bio Bogdan Nedeljković sa 17 poena, a po 14. su dodali Filip Negovanović i Dušan Lakić.

U narednom, 11 kolu Običić će u derbiju začelja u Prijedoru koplja ukrstiti sa domaćim košarkašima dok Student Igokea dočekuje ekipu Leotara.