23.12.2018 (Foto: Dragana Stjepanović / Miroslav Todorović)

Partizan,muva bez glave

U XII kolu ABA j.t.d. lige, crno-beli su na svom terenu izgubili od prvaka Hrvatske sa 71:76 (18:17, 12:25, 24:18, 17:16)

Crno-beli su prekinuli niz pobeda. U XII kolu ABA j.t.d. lige, Partizan NIS je u hali "Aleksandar Nikolić izgubio od Cedevite, iako je dobio 3 od 4 četvrtine. Zagrebački tim je u drugoj deonici stekao prednost koju košarkaši Partizaan NIS nisu uspeli da do kraja meča sustignu.

Nekoliko puta su crno-beli bili blizu, prišli na -1 i imali napad za preokret, ali je gostujući tim uspeo da pronađe odgovor za nalet Partizana i tako dođe do pobede.

Na konferenciji za medije posle utakmice, trener Partizana NIS, Andrea Trinkijeri je rekao:

"Niko me nije slušao. Rekao sam da će biti ovakva utakmica. Nisam šibicar, znam i sad sam ljut i besan. Zašto smo izgubili? Sve smo promašili. Nismo imali loš dan, jednostavno nismo bili spremni da igramo. Nismo bili mentalno spremni, ovo je samo pitanje koncentracije. Odigrali smo katastrofalnu utakmicu, mogli smo da igramo 10 dana i ne bismo pobedili. Nadao sam se samo da će me igrači poslušati. Da imamo jednu lošu četvrtinu, pa da se skupimo…Prvu i drugu četvrtinu ništa nismo igrali u odbrani, ništa u odbrani. Posle je bilo malo bolje, ali koncentracija nije bila na nivou, treba pogoditi. Kao muve bez glave smo odigrali, tako naivna, tako površna utakmica. Šta sad? Hoću li ih ubiti? Jesam li vam rekao da evolucija tima nikad nije linearna? Očekivao sam tešku i lošu utakmicu, ali sam se nadao da ćemo nekako ugrabiti pobedu", istakao je Trinkijeri.

Naredne subote, košarkaši Partizana NIS gostuju u Ljubljani, gde će u okviru XIII kola regionalnog šampionata igrati sa Petrol Olimpijom.

Partizan NISPejdž 14, Si 8, Marinković 11, Gegić, Veličković 12, Pecarski, Zagorac 10, Janković, Lendejl 12, Gagić 4, Nikolić

Cedevita  Pulen 19, Kobs 13, Krušlin 10, Katić, Bajo, Stipanović 12, Bošnjak, Kuk 7, Ramljak 2, Mustapić, Murić 13