Mrkonjić neosvojiv za Sparse

MRKONjIĆ GRAD-Košarkaši Mladosti u desetom  kolu Košarkašk lelige BiH u Mrkonjić Gradu pobjedili su ekipu Sparsa 78:72.Bila je to izvanredna košarkaška predstava, a pobjeda Mladosti je više nego zaslužena.Mrkonjićani su tokom cijelog meča imali prednost koja je iznosila i 13 poena rzlike.Gosti su samo u 29 minutu uspijeloi samnje vodstvo Mladosti i povedu 56:54.To je bilo  sve što uspijeli da urade ovom meču.Mladost ima skor šest pobjeda i tri poraza, a gosti pet povjeda i četri poraza.

Košarkši Mladosti sjano su otvorili meč i u devetom minutu imali prednost 20:10.Gosti su uspijeli u posldnjem minutu da smanje vodstvo pa je prvi period igre završen 24:16.Domaći košarkaši sa odličnom igrom nastvljaju i u drugoj četvrtnini.Agresivnom i odličnom igrom pod košom taj period igre reješili su su svoju korist 21:18.Na odmor se otišlo rezultatom 45:31.

Košarkaši Mladosti sa dobro igrom nastavili su i na početku treće četvrnine i u 22 minitu imaju prenost od 13 poena(49:36.Gosti se ne predaju i uspjevaju u 29 minutu prvi put dođu do vodstva 56:54.

U poslednjih deset minuta meča ušlo se rezultatom 60:56 za domaći sastav.Izabaranici Gorana Sladojevića ponovo briljiraju na parketu i četri minuta prije kraja imaju prednost od 13 poena(73:61).Gosti koriste nekoliko grešaka košarkaša Mlaodsti u predaji lopte i u samom finišu smanjuju vodstvo domaćina na 78:72.

Trener Mladosti Goran Sladojević zadovoljan je igrom i pobjedom svoje ekipe

-Zasluženo smo pobjedili.Dobro smo se pripremili za utakmicu i ekipu Sparsa koja igra fantastično u ABA ligi B.Nama je veoma bitna ova utakmica i pobjeda.Držali smo se plana.U nekim trenutcima meča agresivnost Sparsa nas je dovela do pada rezulatata.Međutim, sve smo izdražali.Zbog povrede arkade Sankovića koji je iašo u bolnicu igrali smo dvije četvrtnine bez njega.Na sreću vratio se u u poslednjoj četvrnini pomogao da pobjedimo.Pobjeda je važna i zbog činjenice da u ovom šampionatu ne znamo za poraz na našem parketu- rekao je Sladojević.

Trner gostiju Marako Trbić nije nezadovoljan igrom svoje ekipe.

-U svalačkionici sam rekao igračima da ništa ne mogu da im zamjeram.Jednostavo Mladost je bila bolja i zasluženo pobjedila.Odigrali su jednu odličnu utakmicu sa dobrom odbranom.Imali su ritam i tačno su znali šta rade.Iskažnjavali su nas tamo gdjed jesmo salbiji.Mi nismo uspijeli da odigramo utakmicu na nekom visokom nivovu koji bi nam omogućio pobjedu.Jednostavno Mladost je bila bolja i zasluženo pobjedila- rekao je Trbić.

U domaćem sastavu Gojko Sudžum postigao je 17, dok je kod gostiju sa 15 poena najefikasniji bio Stefan Glogovac.

U narednom, jedanestom kolu Mladost će u petak u 19 časova ugostiti ekipu Gradine, dok će Sparsi i u lokalnom derbiju snagu odmjeriti sa Bosnom Rojal.