27.12.2018 M.Komšo/KakanjLive

Kaknju bodovi u Banjaluci

26.12.2018. - U derbiju 11.kola Premijer lige, odbojkaši Kaknja u Banjaluci savladali domaći Borac rezultatom 3:0 i s bodom više i utakmicom manje zauzimaju drugo mjesto ispred ekipe Domaljevca

Zbog zauzetosti Sportske dvorane u Boriku, utakmica je umjesto u subotu odigrana u srijedu (26.12.). S obzirom da su zbog vremenskih neprilika odgodili utakmicu desetog kola na zahtjev Radnika, očekivalo se da će ove promjene negativno utjecati na izabranike trenera Aganovića i malo je ko očekivao ovako uvjerljiv trijumf protiv tradicionalno neugodnog Borca, koji ih je prošle godine pobjedom u Kaknju eliminisao iz Kupa Bosne i Hercegovine. Izgleda da je kod igrača Kaknja proradio inat i želja za revanšom i Banjalučani su pred svojim navijačima platili ceh.

Utakmica je opravdala epitet derbija. Sva tri seta bila su zanimljiva i rezultatski neizvjesna, što se može zaključiti i po ishodima setova i minutaže utakmice, koja je trajala sat i pol. Igrači Kaknja bolje su otvorili meč, preuzeli dominaciju i nisu dozvolili domaćim igračima da se nametnu i razigraju.Istina, nisu poklekli sve do samog finiša, osvojili su 23 poena, ali su ipak poklekli. Set je trajao 31 minut,što pokazuje da je bilo dosta uzbuđenja i neizvjesnost. Velika borba vođena je i u drugom setu kojeg su Švabini puleni dobili na poen razliku (24:26) i udvostručili dvodstvo. Već tad je bilo jasno da će domaći ostati bez bodova jer su igrači Kaknja steklo potrebno pouzdanje i treći set odigrali rutinski i stigli do maksimalne pobjede.

Trener Aganović prezadovoljan je odnosom i igrom svojih igrača, koji su deklasirali četveroplasiranu ekipu Borca i sa osam pobjeda i dva poraza zauzimaju drugu poziciju.

-Poslije pauziranja jednog kola i promjene termina ove utakmice zbog zauzetosti dvorane u Boriku, pomalo sam se pribojavao, ali moji igrači su odigrali odlično i zasluženo trijumfovali protiv veoma dobre ekipe Borca. Moja ekipa izgledala je odlično, nije bilo većih oscilacija i ovo nam je bila možda i najbolja partija sezone. Čestitam momcima na dobroj igri i zasluženoj pobjedi. U subotu nas čeka zaostali meč protiv Radnika i ako odigramo ovako kvalitetno i odgovorno, ne bih trebalo biti problema. Želja nam je da se pobjedom oprostimo od navijača i na odmor kraći odmor odemo sa još većom prednošću u odnosu na Domaljevac, koji nam je jedini konkurent za drugo mjesto, kaže trener odbojkaša Kaknja Almir Aganović.

Borac – Kakanj 78 0:3

Sportska dvorana Borik u Banjaluci. Gledalaca 250.Sudije: Milan Nikolić(Brčko) i Jasmin Husejnović(Sarajevo). Delegat:Dragana Repić(Banja Luka). Utakmica 11.kola Premijer lige BiH.Borac-Kakanj 0:3, po setovima; 23:25, 24:26, 22:25.

BORAC: Bulović, Amanović, Kljajić, Veralas, Arežina, Ilić, Kuzmanović, Popović, Dejanović, Turanjanin, Mitrović.Trener:Mišo Marjanović.

KAKANJ 78: Januzović, Milovanović, Krivokapa, Šljivo, Mehić, Fazlić, Ružić, Zenović, Fejzović, Mustafić. Trener:Almir Aganović.

Gacko 0 : 3 Majevica
Domaljevac 3 : 0 Bosna
Borac 0 : 3 Kakanj 78
Radnik 2 : 3 Jedinstvo
Modriča 1 : 3 Mladost