Poraz Srbije od Njemačke

Grupnu fazu Svjetskog prvenstva rukometna reprezetacija Srbije završila je porazom od Njemačke 31:23.

Baš kao i protiv Francuska, veći dio prvog poluvrema podmlađena Srbija je odlično parirala favorizovanoj Njemačkoj, koja je ipak u finišu prvog poluvrema uspjela ponajviše zahvaljući prednosti od dva igrača više na terenu uspjela otići na četiri pogotka prednosti, a na odmor se otišlo sa rezultatom 16:12 u korist domaćina Svjetskog prvenstva.

Pogotkom Kolbahera u 42. minuti Njemačka prvi put odlazi na plus pet, a potom i na 6 razlike. Prednost Nijemaca nastavila je rasti do 10 golova, nakon čega je usledila mini serija Srbije 4:0. U finišu novi pad u igri Srbije, pa Njemačka ponovo pravi seriju do konačnih 31:23.

Srbiji predstoji duel protiv Bahrejina u subotu u borbi za plasman od 17. do 24. mjesta.