Srbija na mišiće protiv Bahreina

Reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj i Danskoj. Orlovi su bili bolji od Bahreina 32:27 (15:17) u razigravanju od 17. do 20. mesta. U borbi za 17. mesto, Srbija će u nedelju od 20.30 časova igrati protiv boljeg iz duela Argentina - Austrija.

SRBIJA - BAHREIN 32:27 (15:17)
Rojal Arena Kopenhagen
Gledalaca - 4.000
SRBIJA: Pušica, Vorkapić 4, Orbović , Vujić 5, Radivojević 4, Nenadić 1, Ilić , Mošić 1, Ilić V 9, Nikolić 3, Kukić 2, Milić, Marsenić 1, Obradović 1, Milosavljev (), Cupara ()
BAHREIN:  Mohamed, Alabas 3, Aldžanabi, Almutairi, Alibrahim, Saed 2, Alabdulali, Alsalem, Alfahran, Alabas, Alsalem Ma. 1, Alsalem Mo 2, Kajri 5, Abu Alrahi 2, Alhamad 2, Alsafar 9
SEMAFOR: 6:3 (6.) 9:8 (12.) 10:10 (15.) 10:!2 (16.) 12:15 (22.) 14:15 (25.) 20:19 (37.) 22:23 (48.) 24:23 (49.) 25:25 (52.) 27:25 (55.)

Po uvodnim minutima utakmice u Rojal Areni u Kopenhagenu očekivalo se da će srpski reprezentativci držati pod kontrolom selekciju Bahreina, koja je samim plasmanom u borbu od 17. do 20. mesta napravila najveći uspeh u istoriji tamošnjeg rukometa. Par laganih golova Vanje Ilića i Vukašina Vorkapića za vođstvo 6:3 nateralo je selektora Bahreina, Arona Kristjansona, da zatraži tajm-aut već u šestom minutu i podigne svoj tim. To mu je i uspelo, rešili su Bahreinci probleme u napadu i sve lakše pronalazili put do mreže srpskih golmana, a selektor Peruničić pokušao je da trgne svoje izabranike iz letargije u 15. minutu pri rezultatu 10:10.

To mu nije pošlo za rukom. Daleko borbeniji Bahreinci stigli su do 10:12 minut kasnije, a do kraja poluvremena imali su i +3 (12:15) u 22. minutu. Smanjio je Stefan Vujić na 14:15, ali do kraja poluvremena nije bilo preokreta.

Zaigrali su ozbiljnije u odbrani Orlovi na startu drugog poluvremena, a serija 5:2 propraćena je novim tajm-autom bahreinske klupe (20:19). Raspoloženi Alsajad bio je vodeća figura meča u nastavku, a četiri minuta bez gola Srbije, kaznio je novim vođstvom Bahreinaca (20:21). Razbranio se i Vladimir Cupara, a do novog vođstva srpskog tima čekalo se do 49. minuta, kada je Vanja Ilić postigao gol za 24:23.

Selektor Perunilić uzeo je tajm-aut u 52. minutu (25:25), a u narednom napadu Stefan Vujić je pogodio za novo vođstvo. Na +2 odveo je Bogdan Radivojević golom preko pola terena u nebranjenu mrežu (27:25) pet minuta pre kraja. Iskoristili su srpski igrači brojčanu prednost i tri minuta pre kraja došli na 29:26, kada su Bahreinci zazražili poslednji tajm-aut..