Senzacija Vijetnama, Kina na mišiće, Iran s lakoćom

Danas su odigrane 3 utakmice osmine finala Kupa Azije, a najveće iznenađenje priredio je Vijetnam koji je boljim izvođenjem penala izbacio Jordan.

Jordan je poveo pogotkom Abdel Rahmana u 38. minuti, da bi Cong poravnao u 51. minuti. Do kraja regularnih 90, a i nakon dodatnih 30 minuta, golova nije bilo, pa je o pobjedniku odlučivala lutrija penala, a sreća se osmjehnula “zlatnim zmajevima” koji su ostvarili istorijski plasman u 1/4 finale.

Blizu senzacije bio je i Tajland koji su poveli protiv Kine, ali su Kinezi golovima Zia i Lina u posljednih 25 minuta preokrenuli rezultat, te slavili 2:1.

U posljednoj utakmici dana Iran je savladao Oman 2:0. Iranci su silovito krenuli, a do odmora su golovima Jahanbaša i Dežage stekli kapitalnu prednost, koja se nije mijenjala do kraja.