Nijemci preko Hrvatske u polufinale

Iza nas je još jedna odlična utakmica na Svjetskom prvenstvu u rukometu u kojem je Njemačka nakon velike borbe savladala Hrvatsku 22:21.

Očekivano, neizvjesna utakmica, u kojoj su Nijemci ipak za nijansu bili spretniji. U prvom poluvremenu obje ekipe smjenjivale su se u vođstvo, Hrvatska je imala i dva gola prednosti, potom i Njemačka, da bi nakon prvih 30 minuta na semaforu pisalo 11:11.

U sličnom ritmu igralo se i u nastavku, sredinom drugog poluvrema činilo se da Njemačka lomi utakmicu, odlaskom na tri razlike (18:15). Međutim Hrvatska tada pravi nevjevoratnu seriju od 4:0, te prelazi u vođstvo 19:18. U finišu susreta bolje se snalaze Nijemci, koji slave pobjedu, sa kojom su izborili plasman u polufinale. Bez obzira na ishod posljednje utakmice protiv Francuske, Hrvatska je ostala bez šansi za polufinale.

U pobjedničkom sastavu najistaknutiji je bio Fabijan Vide koji je postigao 6 golova, dok su kod Hrvata najefikasniji bili Karačić i Štrlek sa po 4 gola.