Partizanov revanš Monaku

Košarkaši Partizana pobedili su kao gosti epipu Monaka rezultatom 71:68 u meču četvrtog kola Top 16 faze Evrokupa. Amerikanac Renfro najbolji sa 20 poena. U narednom kolu 30. januara Partizan će igrati protiv Ritasa u Beogradu.

Crno-beli su odlično otvorili utakmicu u Kneževini, poveli 9:0 i diktirali ritam u prvom kvartalu.

Ipak, doamaći košarkaši do poluvremena pronalaze napadački ritam najviše zahvaljujući Lakombu (14 poena) i na odmor odlaze sa prednošću od tri poena - 41:38.

U trećoj četvrtini koju su bolje počeli gosti iz Beograda, dva tima su igrali prilično izjednačeno, pa je bilo jasno da će pobednika odlučiti poslednja deonica.

Tamo su se bolje snašli košarkaši Andree Trinkijerija, koji u su prevođeni veoma raspoloženim i i bitnim trenucima odvažnim Aleksom Renfroom došli do bitnog trijumfa od 71:68 i brejka, koji može biti od presudnog značaja za plasman u četvrtfinale.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je upravo Renfro sa 20 poena uz šest skokova i pet asistencija, dok je Marinković dodao 13.

Kod domaćina Lakomb 23 poena, dok su Kikanović i Nidam ubacili po 10.

Oba tima sada imaju skor 2-2, na dva kola do kraja Top 16 faze. Opak, ekipa iz Kneževine je uspela da ostvari prednost u međusobnom skoru jer je u Beogradu slavila sa četiri poena razlike - 72:68.

U narednom petom kolu Partizana igra u Beogradu protiv Ritasa 30. januara.