Novi trijumf Trebinjki

U 8. kolu Premijer lige ŽKK "Leotar 03" je u Brčkom slavio protiv ŽKK "Brčanka" sa 72:74 ( 21:10, 19:23, 14:23, 18:18). Ovo je peta uzastopna pobjeda igračica trenera Milorada Nadaždina, a treća u gostima.

Nakon jedanaest dana kada su izgubile gotovo već dobijenu finalnu utakmicu u Kupu Republike Srpske, Trebinjke su pokazale i dokazale da mogu da igraju protiv svake ekipe u BiH i da je taj poraz već "zaboravljen".

Trebinjke su povele sa 0:2, ali ubrzo su domaće igračice došle u vođstvo od 6:5 da bi na kraju prvih deset minuta ta razlika bila i dvocifrene 21:10. U drugoj četvrtini Brčanke su održavale prednost iz prvih deset minuta pa čak i povećavaju. Tako je u 14. minutu bilo 31:17, a samo minut kasnije 35:21, ali igračice Milorada Nadaždina dobro su odigrale do kraja ove četvrtine i dobile je sa četiri koša razlike 19:23.

Na odmor se otišlo sa prednošću domaćina od 40:33.

Tokom treće četvrtine "malene" polako smanjuju razliku i u 24. minutu dolaze na minus jedan - 46:45, ali Brčanke ponovo dodavaju gas i ponovo su u prednosti od 51:45. Ali tada se Trebinjke bude i u posljednja četiri minuta prave razliku od 3:11 i u posljednjih deset minuta ulazi se sa vođstvom "Leotara 03" od 54:56.

Malene su u četvrtoj četvrtini no stop u prednosti koja je u 37. minutu bila i devet koševa 62:71. Posljednji minut se igra penal završnica. Četrdeset sekundi do kraja domaća ekipa preko Kajtaz iz slobodnih bacanja smanjuje na 69:71, ali kapiten Dostinić iz slobodnih bacanja povećava razliku na 69:73. Nakon toga opet Kajtaz staje na liniju slobodnih bacanja, ali je ubacila samo jedno za 70:73, a poslije toga Dostinić je sa linije slobodnih bacanja pogodila, takođe, jedno za 70:74.

U kontranapadu pet sekundi do kraja Ilić je postigla pogodak za 72:74. Vremena više nije bilo jer je to krajnji rezultat večerašnje utakmice. Radost i slavlje na klupi igračica sa juga Republike Srpske. Ova pobjeda se potajno priželjkivala.

Kod domaćina dvije igračice su imale dabl-dabl učinak i to Kajtaz sa 18 koševa i 11 skokova i Ilić sa 13 koševa i 10 skokova, a kod igračica iz Trebinja sve igračice zaslužuju pohvale i čestitke počevši od Kešeljević koja je postigla 38 koševa do kapitena Dostinić koja je postigla 13 koševa.

Ovom pobjedom ŽKK "Leotar 03" se otvaraju razne situacije možda i plej-of, ali najvažnije je da je obezbijeđen opstanak što je bio cilj na početku prvenstva.

U sljedećem kolu u Trebinje dolazi ekipa KK "Orlovi" iz Banja Luke, veliki dužnik iz finala Kupa Republike Srpske.

ŽKK "Brčanka": Kajtaz 18, Ilić 13, Halilović 5, Lević 14, Rokvić 3, Buzanin 10, Mihmić 2, Pomaković 2, Avdić, Kurtalić 5, Livadić, Tursunović. Trener: Adem Velagić.

ŽKK "Leotar 03": Milaković 9, Kešeljević 38, Milanović 6, Gudelj 6, Radovanović 2, Papović, Tomašević, Putica, Škrivan, Gordić, Šapurić, Dostinić 13. Trener: Milorad Nadaždin.