Danci prvi finalisti

Rukometna reprezentacija Danske savladala je u Hamburgu seleksiju Francuske sa 38:30 i plasirala se u finale Svetskog prvenstva, čiji je kodomaćin sa Nemačkom. U drugom polufinalu sastaju se upravo Nemačka i Norveška.

Danska je mnogo ubedljivije nego što se očekivalo plasirala u finale Svetskog prvenstva, a u Hamburgu je savladana Francuska rezultatom 38:30.

Danci su već u prvom poluvremenu stekli ubedljivu prednost, pošto su posle 30 minuta igre vodili sa 21:15.

Francuska je u nastavku pokušala da smanji prednost rivala, u jednom trenutku prišla na šest golova zaostatka, ali su Danci odbili sve napade i zabeležili pobedu.

Danska je do finala stigla na krilima Mikela Hansena, koji je postigao 12 pogodaka iz 15 pokušaja. Na drugoj strani najefikasniji je bio Mae sa osam pogodaka.

U drugom polufinalnom meču sastaju se Nemačka i Norveška.