Orašje bolje od Kaknja

Nastavljeno je takmičenje i u odbojkaškoj Superligi Federacije BiH za žene.

Odbojkašice Kaknja su u desetom kolu pred domaćom publikom poražene od Orašja rezultatom 3:2 i tako su osvojile samo bod što je dodatno umanjilo šanse odbojkašica Kaknja da na kraju sezone osvoje prvo mjesto i eventualno izbore promociju u elitni rang ženske odbojke.

Prvi set je bez većih problema pripao odbojkašicama Kaknja rezultatom 25:13, ali su gošće dobile naredna dva seta rezultatom 25:27 i 23:25.

Domaće odbojkašice se bude i slave u četvrtom setu rezultatom 25:12.

Tada se očekivao potpuni prokret i osvajanje dva boda odbojkašica Kaknja, ali je tim sa sjevera BiH slavio u tajbreku sa 15:17 i osvojio vrijedna dva boda.

Ovo je odbojkašicama Kaknja bio treći poraz u sezoni, a u posljednja četiri meča igračice Saliha Fazlića slavile su samo protiv Bihaća. Vrijedi napomenuti kako su u ovom meču odbojkašice Kaknja bile znatno oslabljene budući da su susret propustile Ema Zukić koja karijeru nastavlja na Islandu ,Edvina Imamo vić zbog obaveza na fakultetu i povrijeđena Amna Neimarlija.

Ovim porazom odbojkašice Kaknja su pale na treću poziciju i sada imaju dva voda zaostatka za liderkama iz Maglaja. Upravo u narednom kolu odbojkašice Kaknja gostuju u Maglaju koji je nanizao sedam pobjeda u posljednja tri mjeseca.

Gradina-Herceg 3 : 0 Bihać
Kakanj 2 : 3 Orašje
Gračanica Fortex 0 : 3 Maglaj
Žepče 3 : 1 Bosna
Vitez 3 : 0 Lukavac