El Klasiko bez pobjednika

BARCELONA, 6. februara (FENA) - Fudbaleri Barcelone i Real Madrida odigrali su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici polufinala španskog Kupa kralja.

Gosti iz Madrida bolje su ušli u meč na "Nou Kampu" a došli su u vođstvo u 6. minuti golom Lukasa Vazkeza. Tek u finišu poluvremena Barcelona je zaigrala nešto bolje, ali su domaći propustili nekoliko prilika za izjednačenje te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću madridskog kluba.

Barcelona je bila bolja i u drugom poluvremenu, a u 57. minuti Katalonci dolaze do izjednačenja golom Malkoma.

I u nastavku meča domaći su igrali mnogo ofanzivnije, posebno nakon ulaska Mesija, ali se rezultat nije mijenjao. Real je također preko Bejla imao dobru priliku, ali je Velšanin loše reagirao iz dobre pozicije.

Revanš susret bit će odigran 27. februara u Madridu.

U drugom polufinalnom meču Kupa kralja sastaju se Betis i Valencia koji svoj prvi meč igraju sutra.

25 .kolo Španija: LaLiga
Deportivo Alavés : Celta de Vigo
Athletic Club : Eibar
Atlético Madrid : Villarreal
Espanyol 1 : 1 Huesca
Getafe 2 : 1 Rayo Vallecano
Girona : Real Sociedad
Leganés : Valencia