Nestorović: Izgledamo jače!

Treća kontrolna utakmica i treća pobeda, posle prvoligaša Srbije užičke Slobode (5:2), prvoligaša Republike Srpske zvorničke Drine (4:0) fudbaleri Zvijezde-09 u Etno selu Stanišići savladali su i crnogorskog drugoligaša Arsenal iz Tivta (1:0).

Jedini pogodak postigao je Mile Filipić u 62. minutu, a tokom svih 90 minuta domaći fudbaleri su imali više od igre, kontrolisali dešavanja na terenu i stvorili veliki broj šansi. Šef stručnog štaba Zvijezde-09 Darko Nestorović bio je zadovoljan još jednim dobrim izdanjem svojih pulena:

-Momci su odlično odigrali svih 90 minuta, igrali smo ponovo sa dva tima, svaki je dobio po jedno poluvreme, svi igrači su dobili šansu. Arsenal smo nadigrali u potpunosti, mogli smo da postignemo i sedam golova, dali smo samo jedan, ali bez obzira na to mogu samo da pohvalim svoje igrače za prikazanu igru i kako rade, odnosno igraju utakmice. Svaki dan imamo po dva treninga, ovo je neki vrhunac priprema, a oni tako čvrsto deluju. Bitno je da ispunjavaju ono na čemu insistiram.

Strateg semberskog premijerligaša je potom dodao:

-Za razliku od jeseni mnogo smo čvršća ekipa, vidi se to na terenu. Malo koja ekipa koja igra protiv nas može da stvori gol šansu. Jednostavno, imamo još veći kvalitet, momci su kroz treninge dobili na čvrstini, spremniji su, jači u duelima, primećujem to na utakmicama i treninzima. Na proleće ćemo da budemo agresivniji i čvršći. Ono što me raduje je to da nemamo povređenih igrača u ovoj, najtežoj, fazi priprema, kada su treninzi najintenzivniji i kada se “lome” pripreme, ostaju oni najuporniji, najjači i najizdržljiviji.

Ekspedicija iz Etno sela Stanišići trebalo je da otputuje u Sloveniju na jedan deo priprema, ali put za “deželu” je otkazan.

-Celokupne pripreme odradićemo na našem terenu sa veštačkom travom, imamo dobre uslove tako da se klub neće izlagati dodatnim troškovima putovanja u Sloveniju. Igrači su već navikli na ovdašnje uslove, a želja nam je da se što bolje spremimo za obaveze koje nas očekuju u prolećnom delu premijerligaškog karavana – rekao je na kraju Darko Nestorović, trener Zvijezde-09.

Na prolećnoj premijeri fudbaleri aktuelnog šampiona Republike Srpske i debitanta u Premijer ligi BiH Zvijezde-09 gostuju u Krupi na Vrbasu kod “fenjeraša” Krupe u direktnom obračunu u borbi za opstanak dva kluba iz srpskog entiteta “Dejtonske zemlje”.

Još dve provere

Do početka nastavka prvenstva koji je zakazan za subotu, 23. februar fudbaleri Zvijezde-09 odigraće još dve kontrolne utakmice u kojima će juriti takmičarsku formu.

Prvo im u goste dolazi ekipa srpskog prvoligaša Inđije u utorak, 12. februara, a generalna proba zakazana je protiv prvoligaša Republike Srpske komšijskog Podrinja iz Janje za 16. februar.