Madrid je Realov

Derbi Madrida pripao je Realu 3:1, čime je "kraljevski" klub preskočio "jorgandžije" na drugom mestu na tabeli Primere.

Više od 67.000 gledalaca na modernom "Vanda metropolitano" stadionu moglu je da uživa u izuzetnoj utakmici koju su pripredila dva najveća madridska kluba. Real je kao gost savladao Atletiko sa 3:1 i preuzeo drugo mesto na tabeli Primere.

Atletiko – Real 1:3

Prvo poluvreme završeno je vođstvom Reala od 2:1. Kazemiro je postigao prelep pogodak u 16. minutu, da bi Grizman doneo izjednačenje domaćinu u 25. Serhio Ramos doneo je novu prednot "kraljevićima" sa bele tačke u finišu prvog dela susreta.

Garet Bejl je u 74. minutu iskoristio asistenciju Luke Modrića i postavio konačan rezultat, Atletiko – Real 1:3.

Nekoliko minuta kasnije domaći su ostali sa igračem manje na terenu zbog isključenja Tomasa, pa Atketiko nije imao snage da u finišu dođe bar do boda.

Real je sada drugi na tabeli Primere sa 45 osvojenih bodova, jednim više od Atletika, a pet manje od vodeće Barselone, koja svoj meč 22. kola igra u nedelju u Bilbau.

U ostalim mečevima Hetafe je sa 3:1 savladao Seltu, Espanjol sa 2:1 bio bolji od Valjekana, dok je Ueska pobedila Đironu sa 2:0.

23 .kolo Španija: LaLiga
Atlético Madrid 1 : 3 Real Madrid
Deportivo Alavés 2 : 0 Levante
Athletic Club 0 : 0 Barcelona
Espanyol 2 : 1 Rayo Vallecano
Girona 0 : 2 Huesca
Real Valladolid 0 : 0 Villarreal
Leganés 3 : 0 Real Betis