Borac među osam najboljih

Rukometaši Borca savladali su ekipu Šviese i u drugoj utakmici osmine finala Challenge kupa. Crveno-plavi su u dvorani Borik, u kojoj je svoje mjesto večeras zauzelo preko 2000 gledalaca, litvanskog predstavnika porazili rezultatom 23:22, a ime rivala u borbi za polufinale saznaće u utorak, kada će u sjedištu EHF u Beču biti održan žrijeb.

Ekipa iz Viljnusa banjalučkoj publici predstavila se u odličnom izdanju: partija litvanskih rukometaša bila je neuporedivo bolja nego prošle subote, te su izabranici Raimondasa Maldziusa dokazali da nisu slučajno stigli do osmine finala, eliminavši sunarodnike iz ekipe Granitas-Karis i norveški Bodo.

Nošeni podrškom punog banjalučkog hrama sporta, naš tim je krenuo furiozno i u osmom minutu stekao prednost od četiri gola, ne dozvolivši rivalu nijednom da zatrese mrežu u tom periodu. Prvih 30 minuta završeno je vođstvom kluba iz Gospodske ulice od tri gola (14:11), da bi u uvodnim minutima nastavka plus porastao za još dva gola, te je na semaforu u 33. minutu bio ispisan rezultat 16:11. Međutim, u 49. minutu Litvanci uspijevaju da stignu do izjednačenja (18:18), te su pri rezultatu 22:22 u finišu meča imali i napad za vođstvo. Ipak, atak nije krunisan golom, dok je na drugoj strani nakon tajm-auta na 45 sekundi do kraja precizan bio Miljković. Odmah po početku svog narednog napada, igrači Šviese prave grešku u vođenju, što je bio dovoljan znak da slavlje u Boriku već može da počne.

Najefikasniji u Borčevom taboru bili su pomenuti Miljković i najstariji prvotimac Unčanin sa 4 gola, dok se u ekipi Šviese istakao Drabavičius sa 8 golova.

Inače, do sada je već poznato 6 učesnika četvrtfinalne faze. Naime, pored Borca, za polufinale će se boriti i ruske ekipe Neva i Dinamo-Viktor, kao i finski Diken, grčki AEK i rumunski Bukurešti, inače najveći favorit za osvajanje takmičenja. Preostala dva učesnika četvrtfinalne faze biće poznata sutra, kada se sastaju Madeira (Portugal) i Donbas (Ukrajina), te Vize (Belgija) i Mašeka (Bjelorusija).

Uskoro fotografije sa utakmice…

BORAC – ŠVIESA 23:22 (14:11)

dvorana: Borik, gledalaca: 2000, sudije: Marko Di Domeniko i Lorenco Fornasijer (Italija), delegat: Boris Vukašinović (Srbija), sedmerci: Borac 2 (1), Šviesa 6 (4), isključenja: Borac 10 minuta, Šviesa 2 minuta.

BORAC: Beširević, Unčanin 4, Prestaš, Daničić, Ljubišić, Bubić, Nježić 3, Savić 2, Lukić 2, Miljković 4, L. Knežević, N. Knežević, Rađenović 2, Ćelić 3, Šešić 2, Buljina 1. Trener: Mirko Mikić.

ŠVIESA: Antanavičius 2, Prančkevičius, Peleda, Antonovičius, Svilpa 4, Jonuska, Seibokas 1, Ramunis, Jurasius 1, Bernatavičius 1, Sinkevičius, Ugianskis 5, Rasakevičius, Drabavičius 8. Trener: Raimondas Maldzius.

Sloga(D) 36 : 32 Vogošća Poljine Hills
Goražde 32 : 28 Zrinjski
Derventa 21 : 26 Gračanica
Sloga(GV-U) 27 : 25 Lokomotiva
Bosna 29 : 24 Borac M:TEL
Slavija 28 : 23 Maglaj