Vlasenica i Birač odmjerili snage

Na stadionu Ivan polje u Derventi danas su snage odmjerila dva regionalca, domaći Birač i Vlasenica. Poslije dinamičnih 90 minuta, ostala je nedoumica kojim rezultatom je meč završen.

Domaća ekipa je  došla do vođstva u 10. minutu, nakon greške golmana Vlaseničana, Topalovića, koji nespretno reaguje, lopta se odbija do Simića, a on je sigurnim udarcem smješta u mrežu gostiju. Vlasenica malo staje na loptu i u 25. minutu, poslije sjajno izvedenog kornera, u gužvi se najbolje snalazi Milovanović i poravnava na 1:1. Gosti nastavljaju da napadaju  i deset minuta kasnije, poslije dobre akcije po desnoj strani, Trninić izlazi sam pred Bogičevića i svoju ekipu dovodi do vođstvo 1:2. U samom finišu prvog dijela, nakon udarca iz ugla, lopta pogađa Mijatovića u ruku, što sudija procjenjuje opravdanim za kazneni udarac, iako su gosti negodovali zbog takve odluke.  Siguran strijelac sa bijele tačke, za izjednačenje na 2:2, bio je kapiten Birča, Đurić.  U drugom poluvremenu većinom se igralo  na sredini terena, uz nekoliko polušansi i sa jedne i sa druge strane, preko Đurića za domaćine, a kod gostiju preko Milovanovića i Došića. U 85. minutu, rezervista Vlasenice, mladi  Jovanović uzima loptu na 25  metara, prolazi pokraj dva protivnička  igrača,  sam izlazi pred čuvara domaće mreže i udarcem po zemlji postiže pogodak za 2:3. Sudija Borić je ovaj udarac poništio zbog prekršaja u napadu, ali gostujuća ekipa ovu odluku nije uvažila.

Za izabranike Vladimira Janjića ovo je bila prva provjera.

„Nakon dvadesetak dana priprema,  odigrali  smo prvu kontrolnu utakmicu, u kojoj smo ubilježili pobjedu rezultatom 2:3. Iako je u Derventi  igrala podmlađena ekipa, sa nekoliko igrača od 16 godina, pokazali smo da imamo kvalitet i da nema potrebe za brigu u nastavku sezone. Od šesnaestogodišnjaka, u prvoj postavi našli su se: Kazimirović, Trninić i Piljanović, a u nastavku su u igru ušli još i: Reljić, Rajak i Jovanović, koji je bio i strijelac trećeg, pobjedničkog pogotka“, kazali su u taboru Vlaseničana.

FK Vlasenica

Ekipi iz Dervente ovo je bio drugi kontrolni susret.

„Uprkos  negodovanju naših gostiju, posljednji pogodak je opravdano poništen, tako da nakon trijumfa nad drugoligašem Bratstvom, u svoj pripremni skor upisujemo i jedan remi. Zadovoljni smo formom i igrom naših igrača, a u narednim susretima očekujemo da prikažu još bolju igru“, ističu u timu Birča.

FK Birač, Derventa

Birač (Derventa) – Vlasenica

Stadion Ivan polje u Derventi

Strijelci: 1:0 Simić u 10, 1:1 Milovanović u 25, 1:2 Trninić u 35, 2:2 R.Đurić u 40. (KU), 2:3 Jovanović u 85. (poništen pogodak)

Birač:  Bogičević, D.Savić, Drmonjić, Simić, Dragić, Borić, Marković, Đokić, Bojanić, Mišić, R.Đurić. Još su igrali: Vitić, Kandić, Majstorović i Obradović

Trener: Radenko Borić

Vlasenica: Topalović Božić, Mijatović, Kurtuma, N. Kovačević, Kazimirovic,  Trninić, Milovanović, Došić,  Petrović, Piljanović. Još su igrali: Rajak, Reljić, Jovanović

Trener: Vladimir Janjić

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica
Lokomotiva 4 : 0 Podrinje