MIlići i Šekovići najavili veliku borbu za lidersku poziciju

Milići su i treći kontrolni susret odigrali u gostima. Domaćin su im bili Šekovići, za koje je ovo bila druga pripremna utakmica.

Iako se radilo o prijateljskom susretu, rivali za lidersku poziciju u Regionalnoj ligi, grupa Istok, na terenu su još jednom pokazali da su sasvim zasluženo u samom vrhu tabele. Poslije velike borbe za svaku loptu, mnogo odličnih duela, utakmica je završena remijem i rezultatom 1:1. Gostujuća ekipa je imala veći posjed lopte, ali oba tima su stvorila nekoliko izuzetnih pilika. Izabranici Ranka Lalovića prvi dio susreta završili su u svoju korist, pogotkom Teodorovića, povratnika iz brčanskog Jedinstva, koji nakon duge lopte Ružičića iz zadnje linije hvata poluvolej na 10 metara  i pogađa kontra ugao mreže domaćeg čuvara. Ipak, u drugom poluvremenu domaća ekipa pokazuje da ih prednost Milića nije demoralisala, i nakon jednog centaršuta sa  desne strane, lopta dolazi do Lazića koji je smješta u nebranjeni dio mreže sjajnog Đorđića. Ovaj susret je najavio veliku i neizvjesnu borbu za sami vrh tabele regionalnog Istoka, u nastavku sezone.

Milićani su u Šekoviće otputovali bez većine standardnih prvotimaca.

„Bila je ovo još jedna u nizu pripremnih utakmica u kojoj smo testirali neke igrače i njihovo trenutno stanje. U ovaj susret smo ušli oslabljeni i šansu dali nekim igračima koji su do sada imali manje prilike da igraju, ali i  u takvoj situaciji,  bila je to jedna dobra utakmica, skoro pa kao i takmičarska. Zbog odsustva: Mičića, Došića, Šargića, Radovanovića, Sušića i Skoče, i povrede Dupora, na ovaj meč smo doputovali sa 12 fudbalera. Ipak, zadovoljan sam igrom i prikazanim na veoma teškom terenu u Šekovićima. Ceh lošeg terena platio je naš štoper Ćirković, koji je lakše povrijedio koljeno, pa na njega nećemo moći da računamo na sljedećoj utakmici koju već u nedjelju igramo na stadionu u Derventi, sa drugoligaškom ekipom sokolačkog Glasinca 2011. Domaćinu se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri i želimo im sreću u nastavku sezone“, kazao je Ranko Lalović, trener Milića.

Šekovići – Milići 1:1 (0:1)