Slavija poražena u prijateljskom meču od Olimpika

Fudbaleri Slavije su u čevrtom prijateljskom meču ove zime poraženi od Olimpika 2:1.

Prvoligaš Federacije BiH je u utakmici igranoj u Kiseljaku do pobjede stigao poslije preokreta, a svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu.

Poslije prvog poluvremena nije bilo pogodaka. Po lošem vremenu, kiši i jako teškom terenu Olimpik je stvorio nekoliko prilika pred golom Sokolova, međutim nisu uspjeli stići do gola, ili su promašivali ili je Ivan Butorović branio šuteve ofanzivaca Vukova.

U nastavku susreta Slavija stiže do vođstva. Stefan Arbinja je nastavio sa golgeterskom serijom na ovim pripremama i doveo Slaviju u vođstvo.

Ipak, do kraja utakmice Olimpik preokreće rezultat i preko Adnana Osmanovića i Đoke Milovića dolazi do pobjede u susretu koja je njima bila generalna proba pred start Prve lige Federacije BiH.

Slavija će generalnu probu imati protiv Sutjeske iz Foče.

Trener Slavije Milan Gutović od prve minute je na teren poslao Butorovića, Aleksandra Pušaru, Žugića, Regoju, Rizvanovića, Cicovića, Babića, Šćepanovića, Lalovića, Arbinju i Kokota. Šansu su u nastavku susreta dobili i Popovac, Nemanja Pušara, Radovanović, Selak, Bojanić, Minić i Ćosić.

Željezničar Sport Team 4 : 0 Slavija
Alfa Modriča 2 : 1 Sloboda
Rudar Prijedor 2 : 1 Sloga
Podrinje 4 : 2 Drina
Tekstilac 0 : 0 Sutjeska
Borac 1 : 0 Kozara