Remi Krupe i Zvijezde 09

U okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Krupa na Vrbasu je na svom stadionu dočekala ekipu FK Zvijezda 09. Konačan rezultat utakmice glasio je 1:1.

Krupa je došla do ranog vođstva već u šestoj minuti utakmice. Strijelac gola bio je Mandić, koji je ove zime stigao u Krupu iz NK Krško iz Slovenije.

Nekoliko minuta kasnije, sjajnu šansu imao je i Dujaković, ali pogotka nije bilo. Krupa je mnogo bolje otvorila današnju utakmicu, ali nije kapitalizovala svoju incijativu na terenu.

Igrao se 34. minut utakmice, kada je Zvijezda došla do izjednačujućeg pogotka. Strijelac gola bio je Ermin Huseinbašić, kojem je ovo bio treći pogodak ove sezone u dresu Zvijezde.

Krupa je i drugo poluvrijeme otvorila fantastično, ali je udarac Karišika bio neprecizan. Krupa je od 68. minute imala i igrača više. Zvijezda je ostala sa desetoricom na tereni, nakon što je, radi crvenog kartona, travnjak napustio Bašanović.

U 72. minuti domaća ekipa dobija je jedanaesterac, ali je Mandić promašio najveću priliku za novo vodstvo Krupe. Erić je sjajno odbranio penal i sačuvao svoju ekipu od poraza.

Zvijezda je mogla pred sami kraj susreta doći i do punog plijena u Krupi, ali je udarac Brkića, koji je imao zicer, otišao van okvira gola.

Mladost 3 : 1 Krupa
Radnik 1 : 0 Sloboda
Čelik 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla Siti 0 : 3 Željezničar
Zvijezda 09 0 : 0 Zrinjski
GOŠK 0 : 2 Sarajevo