24.02.2019 Foto: RK Čelik

Čelik bolji od Krajine

Rukometaši Čelika su na svom terenu u drugom proljetnom kolu prvenstva u Prvoj ligi FBiH zabilježili laganu pobjedu protiv mlade i talentovane ekipe Krajine iz Cazina koju je predvodio trener Emir Dautović, ranije poznat i kao savezni rukometni sudija. Ovaj put je Dautović odlučio da, pored vođenja ekipe sa klupe, zajedno sa igračima izgara i na terenu.

Čelik je vodio od samog početka rezultatom od 7-8 golova razlike, pa je utakmica i završila: 36:29 za Čelik. Napadači Čelika su od 50 šuteva na gol postigli 36 golova, što izgleda dosta solidno.

S druge strane je odbrana Čelika, predvođena odličnim Danijelom Jurićem, Ivom Miškovićem, Ismarom Kahrićem i Kenanom Muslićem, primila i puno golova (29). Golmani Čelika se nisu proslavili, pa je tako kapiten Riad Polić imao 7 odbrana i dvije usješne kontre, Muamer Kaljić je imao dvije odbrane, a Haris Muhić nije imao nijednu!

Čelik- Krajina (Cazin) 36:29 (17:12)

Utakmica Prve lige FBiH – Grupa Sjever: RK Čelik – RK Krajina (Cazin). Igrano u dvorani Bilmišće. Rezultat: 36:29 za Čelik. Poluvrijeme 17:12. Gledalaca oko 100. Sudije: Ajla i Naida Ćatić (Sarajevo). Delegat: Slobodan Ždralić. Isključenja: RK Čelik 6 minuta, Krajina takođe 6 minuta. Sedmerci: za Čelik 3 (3), za Krajinu 3 (3).

RK ČELIK: Muamer Kaljić (2 odbrane), Faris Mrako (2), Eldar Mehić (10), Kenan Muslić (3), Ismar Kahrić (1), Adnan Sumbuljević, Jasmin Omerović (6), Danijel Jurić (3), Riad Polić (7 odbrana, 2 uspješne kontre), Kenan Biogradlija (2), Mirsad Čelenka, Haris Muhić (0 odbrana), Aldin Begagić (5), Ivo Mišković (1), Ekrem Kobilica (1), Adi Pašalić (2). Trener: Nermin Gušić.

RK KRAJINA: Jasmir Hušić (6 odbrana), Amar Omanović (2), Tarik Adilagić, Smail Begaović, Smail Dautović, Mines Rekić (6), Alen Durić (4), Arman Rekić, Emir Dautović (3), Alen Lipović (5), Edis Beganović, Amar Buljić (6), Tarik Šakonjić. Trener: Senad Vilić.

Eldar Mehić, najbolji igrač utakmice

Inače, sveukupno kod Čelika su se istakli Eldar Mehić (proglašen igračem utakmice), zatim Jasmin Omerović (5 golova od 6 šuteva na gol, plus jedan penal nad njim). Posebno ohrabruje da je mladi Faris Mrako u ovoj utakmici imao 100 odsto iskorištenost svoje minutaže: bio je odličan u odbrani, postigao je 2 gola iz dva šuta na gol, nad njim je sviran jedan penal i imao je jednu asistenciju.

Kod RK Krajine su bili odlični mladi igrači Mirnes Rekić i Amar Buljić sa po šest golova, Alen Lipović je postigao 5, a Alen Durić 4 gola.

Rođendani Polića i Muslića

Dva igrača RK Čelika su na ovoj utakmici proslavili rođendane: Riad Polić je napunio 28 a Muslić 23 godine.
Predsjednik RK Čelika Pane Škrbić je Poliću i Musliću uručio rođendanske poklone, a nakon utakmice su zajedno igrači i vođstvo obje ekipe počašćeni slavljeničkim tortama, kolačima i sokovima.

Specijalne pripreme do 9. marta

Pošto RK Čelik pauzira u 3. kolu, a prvenstvo se za njega nastvalja tek 9. marta, Upravni odbor i Stručni štab su odlučili da u tih 15 dana viće naprave specijalne ”mini pripreme”, posebno na fizičkoj spremnosti igrača. Ovim pripremama će rukovoditi sportski direktor kluba, prof. Seldin Rizvanović.

U četvrtom kolu, 9. marta, RK Čelik gostuje u Tešnju, gdje igra sa RK Bosnom.

Sana 7 26 : 48 Krivaja
Bosna 2 26 : 27 Rudar
Lukavac 26 : 27 Žepče
Kakanj 30 : 39 Čelik Junior
BosnaTS 27 : 32 Gradačac
Čelik 36 : 29 Krajina