Zemunke u finalu kupa Beograda

Fudbalerke ŽFK Zemuna plasirale su se u finale Kupa Beograda pošto su u polufinalu savladale ekipu Heroj Polet iz Jajinaca rezultatom 5:0.

Uz veliku podršku vjernih navijača, ekipa Nedeljka Čolića do prvog gola je stigla tek u 44. minuti, kada je poslije brznog kontranapada na asistenciju Helene Host, mrežu zatresla Mimi Čavić.

A u nastavku utakmice igračice Zemuna su ušle sa potpuno drugim licem. Znatno su bile agresivnije, sa brzom igrom i završnicom. Tada je krenula goleada Helene Host u 59. 61. i 66. minuti, koja je odigrala sjajnu utakmicu, a tačku na ovaj meč stavila je Sanja Sofronić prelijepim golom u 84. minuti.

Finale je zakazno u petak sa ekipom Zvezdom B, a igra se od 16:00 časova na stadionu SC FSB ADA.

ŽFK Zemun - ŽFK Heroj-Polet 5:0 (1:0).

Stadion: Gradski u Zemunu. Gledalaca: 150 Glavni sudija: Međedović Jelena (Beograd). Pomoćnici: Stojanac Aleksandra (Beograd) i Jovanović Ivana (Beograd). Žuti kartoni: Heroj Polet (Tešić).

Zemun: Šipetić, Andrić (od 46. Bošnjak), Kljajić (od 68. Sofronić), Gojak, N. Čavić, Čolić, Batinić, M. Čavić, Rančigaj (od 85. Vučković ), Marinović (od 45. Bajić), Host (od 80. Spasić). Trener: Nedeljko Čolić

Heroj: Komlenić, Savić (od 80. Mitić), Andrić, Stefanović (od 73. Milenković), Grujić, Kuzmanović, Milovanović, Vukobratović, Dišić (Od 46. Milosavljević), Bogdanović (od 85. Tešić), Tešendić. Trener: Srbislav Erdeljan