27.02.2019 Administrator DC

Tošk ugasio Zvijezdu

Fudbaleri TOŠK-a su u prvom susretu četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine pobijedili Zvijezdu u Gradačcu rezultatom 2:0 i tako došli nadomak plasmana u polufinale

TOŠK je u Gradačcu došao u vodstvo golom u 28. minuti susreta i to preko Kalesića koji je mrežu domaćeg golmana pogodio nakon što je Rastoka pogodio prečku.

Domaći su pokušali uzvratiti u posljednjoj minuti prvog dijela, no nisu je iskoristili, te je prvo poluvrijeme okončano sa prednosti gostiju rezultatom 1:0.

U nastavku je TOŠK ponovo imao inicijativu, no nisu iskoristili svoje šanse sve do 86. minute susreta kada je Kitanović zatresao mrežu Aljkanovića i postavio konačan rezultat susreta.

Klub iz Tešnja zahvaljujući ovom rezultatu ima ogromne šanse da 13. marta ovjeri plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine što bi bio historijski rezultat za TOŠK.

Zvijezda-TOŠK 0:2 (Kalesić 28', Kitanović 86')

Zvijezda: Aljkanović, Petrović, Kurtalić, Vučić, Šarić, Kadić, Janjić, Šarkanović, Vulić, Jazvin, Mehić.

TOŠK: Bošnjak, Ivković, Kitanović, Koprivica, Škrijelj, Kurdić, Mace, Rastoka, Kalesić, Omanović, Hasić.