Borac porazio Slogu

Rukometaši banjalučkog Borca pobijedili su Slogu Gornji Fakuf/Uskoplje rezultatom 26:24 u zaostaloj utakmici 14. kola Premijer lige BiH.

Nakon prvih 30 minuta igre rezultat je bio nerješen 12:12 da bi u nastavku, prije svega zahvaljujući raspoloženom Milošu Nježiću Banjalučani stigli do trijumfa sa 26:24. Ovom pobjedom Banjalučani su se revanširali Slogi za poraz iz prvog dijela sezone.

Nakon ovog kola Borac je ostao na trećoj poziciji, ali sada sa 33 boda, samo dva manje od drugoplasirane Gračanice i pet manje od Bosne iz Visokog.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Miloš Nježić sa 10 golova dok je u timu Sloge bolji od ostalih bio Admir Purić sa pet pogodaka.

Utakmicu u Boriku posmatralo je oko 1000. gledalaca, a Borac je imao podršku oko 350 najvatrenijih” Lešinara”.

Sloga(D) 31 : 28 Leotar
Konjuh 24 : 22 Slavija
Maglaj 25 : 26 Bosna
Borac M:TEL 26 : 24 Sloga(GV-U)
Lokomotiva 35 : 24 Derventa
Gračanica 22 : 21 Goražde
Zrinjski 30 : 28 Vogošća Poljine Hills