Slavija razbila komšije sa Grbavice

Juniori Slavije su u 14. kolu Premijer lige BiH u fudbalu savladali u Istočnom Sarajevu Željezničar sa 3:1.

Ekipa Bojana Kuljanina je u ovaj susret ušla nevjerovatno odvažno, hrabro i prije svega spremno I motivisano da napadne Plave koji kao da su bili zbunjeni i previše uvjereni u svoje kvalitete, što im se obilo u glavu.

Već u trećoj minuti susreta, poslije kornera domaćih, nastala je velika gužva u kaznenom prostoru Željezničara, što je iskoristio Enver Bektić i u svom debiju za juniore Sokolova postigao gol za 1:0.

Samo četiri minute kasnije bilo je 2:0. Kusmuk je iskoristio novu zbunjenost gostujućih defanzivaca, dodao loptu do Dejana Bjeloša, a kapiten i najbolji fudbaler Slavije lako vara Jasmina Kršića I lijepo pogađa za 2:0.

Slavijin blitzkrieg nastavljen je I nakon tog gola, pa u 14. minutu poslije prekida Dejana Jolovića sam kao duh u kaznenom prostoru ostaje Denis Salihić, i baš kao i Bektić  na debiju trese mrežu za 3:0.

Poslije trećeg gola Slavija je stala sa napadima, prepustila kontrolu posjeda gostima, ali i gotovo besprijekorno stajala u defanzivi, ne dozvolivši apsolutno nikakvu priliku gostima da zaprijete Nemanji Jokić.

Prvu pravu šansu gosti imaju u 62. minutu. Vladimir Bjelica je svirao faul na nekih osamnaest metara od gola Jokića, loptu je uzeo Muhamed Salanović, ali je premlako gađao, pa je Jokić lako odbranio taj šut.

Nakon te prilike Slavija je nastavila da zatvara utakmicu, sigurnom igrom nazad, a onda je Vladimir Bjelica pokazao na bijelu tačku za goste. Loptu je uzeo Faris Zubanović, nonšalantno pristupio izvođenju penala i promašio čitav gol, pa je ostalo 3:0 za Slaviju.

Što nije uspio iz penala, Zubanović je uradio tri minute kasnije. Iskoristio je vjerovatno i jedini pad koncentracije odbrane domaćih u ovom meču i pogodio za 3:1.

Željezničar ovim porazom ostaje na drugom mjestu sa 32 boda, dva manje od vodećeg Zrinjskog, dok je Slavija pobjedom dolazi do desetog boda, ali i ostaje na pretposljednjem mjestu premijerligaške tabele.

FK SLAVIJA – FK ŽELJEZNIČAR 3:1 (3:0)